Výsledky matematických soutěží

Přehled výsledků matematických soutěží v tomto školním roce si můžete prohlédnout v tomto článku (po rozkliknutí).

Matematická olympiáda 5. – 9. ročník

Žáci řeší doma úlohy školního kola. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola.

Úspěšní řešitelé školního kola byli:

Anna Hradilová 6.A

Pavel Šesták 7.A

Martina Klhůfková 7.B

Ondřej Klhůfek 7.B

Úspěšnými řešiteli okresního kola byli Ondřej Klhůfek, Pavel Šesták

Matematický klokan 2. – 9. ročník

Matematická soutěž, která probíhá v mnoha zemích Evropy i v Austrálii, kde vznikla. Žáci stejné věkové kategorie řeší stejné příklady, kromě několika úloh, které zařazují organizátoři příslušné země. Soutěž probíhá každoročně ve všech zemích ve stejný den - vybraný pátek v březnu.

Má pouze školní kolo. Soutěžili všichni žáci, kteří byli v den soutěže 17.3. ve škole. Soutěž má pro žáky základních škol kategorie: Cvrček 2. a 3. ročník, Klokánek 4. a 5. ročník,

Benjamín 6. a 7. ročník, Kadet 8. a 9. ročník.

V roce 2017 byli nejúspěšnější tito žáci:

Cvrček: 2. ročník Jonáš Batěk 2.A 3. ročník Hana Konečná 3.

Klokánek: 4. ročník Filip Zapletal 4.A 5. ročník Filip Zavadil 5.A

Benjamín: 6. ročník Petr Kadlec 6.A 7. ročník Simona Hejníková 7.A

Kadet 8. ročník Jiří Matulík 8.A 9. ročník Lucie Košinová 9.

Pythagoriáda 5. – 8. ročník

Žáci řeší zadané úlohy ve škole. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola.

Úspěšní řešitelé školního kola:

Matyáš Minařík 5.A

Filip Zavadil 5.A

Petr Kadlec 6.A

Pavel Šesták 7.A

Úspěšný řešitel okresního kola

Matyáš Minařík 5.A

Turnaj v řešení SUDOKU

Řešení SUDOKU patří do matematického tématu Číselné a logické řady.

SUDOKU řešili přihlášení žáci 6. – 9. ročníku ve školním kole.

Nejlepší výsledky ve školním kole měli v jednotlivých ročnících

Aneta Matulíková 6.B Monika Potočná 7.B

Vendula Pagáčová 8.B Michal Fryštacký 9.

Tito žáci postoupili do turnaje v Uherském Hradišti, kde soutěžili žáci z celého Zlínského kraje.

Zde se umístil Michal Fryštacký na 2. místě.

Mezi prvních osm se umístily Aneta Matulíková a Monika Potočná.

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 30.5.2017 10:18 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 307x

Běh míru

V neděli 18. 6. 2017 běželi naším regionem účastníci Běhu míru – Peace run. Jedná se o nejdelší štafetový běh s hořící pochodní. Jeho hlavním posláním je předávání myšlenek lásky a přátelství. Z naší školy se akce zúčastnilo několik žáků. Běžci z různých koutů světa byli přivítáni v Mysločovicích krojovanými dětmi, které jim nabídly tradiční koláčky. Stanoviště bylo vyzdobeno obrázky s mírovou tematikou. Tyto práce našich žáků putují nyní do Říma, kde je slavnostní ukončení celého běhu.
Ve fotogalerii naleznete záznam akce. Renata Mezlová.

Myškoláček 43/X

Známe výherce ze soutěžní otázky Myškoláčku 43/X. Nevěstu na fotografii poznali a správně nové příjmení "Šupková" napsali: Emily Smith 4. B, Pavla Kutrová 3. tř., Magdaléna Brázdilová 4. B, Martin Ludvík 4. B, Michal Fryštacký 9. tř., Michaela Hejníková 7. A, Adéla Patáková 7. A, Daniel Zelina 6.A, Tom Žůrek 1. A. Výherci se těší z bezdrátových reproduktorů, vstupenek na koupaliště v Sazovicích a powerbanky. Děkujeme DELICATE BRS s.r.o. za věnování poukázek na koupaliště.

Výhercům blahopřejeme. Redakce

AZ QUIZ 8. ročník

Dne 22. 6. 2017 vyvrcholil souboj osmého ročníku v německém AZ QUIZU. Po vyrovnaných duelech se na třetí příčce umístila Anna Rožnovská, na druhé Michal Novosad a první místo zaslouženě získala Alena Pospíšilová. Blahopřejeme.
L. Kračinová