Výsledky matematických soutěží

Přehled výsledků matematických soutěží v tomto školním roce si můžete prohlédnout v tomto článku (po rozkliknutí).

Matematická olympiáda  5. – 9. ročník

Žáci řeší doma úlohy školního kola. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola.

Úspěšní řešitelé školního kola byli:

Kateřina Matulová 6. A

Aneta Matulíková  7.B

Matematický klokan  2. – 9. ročník

Matematická soutěž, která probíhá v mnoha zemích Evropy i v Austrálii, kde vznikla. Žáci stejné věkové kategorie řeší stejné příklady, kromě několika úloh, které zařazují organizátoři příslušné země. Soutěž probíhá každoročně ve všech zemích ve stejný den  - vybraný pátek v březnu. Má pouze školní kolo.

Soutěžili všichni žáci, kteří byli v den soutěže 16.3. ve škole. Soutěž má pro žáky základních škol kategorie: Cvrček 2. a 3. ročník, Klokánek 4. a 5. ročník, Benjamín 6. a 7.  ročník, Kadet 8. a 9. ročník.

V roce 2018 byli nejúspěšnější tito žáci:

Cvrček:

2. ročník - Jakub Zapletal

3. ročník - Matěj Stoklásek

Klokánek:

4. ročník - Alexandra Kačorová

5. ročník  - Filip Zapletal

Benjamín:

6. ročník - Filip Zavadil

7. ročník - Aneta Matulíková

Kadet:

8. ročník - Monika Potočná, Lucie Koutská

9. ročník   Štěpán Čech

Pythagoriáda 5. – 8. ročník

Žáci řeší zadané úlohy ve škole. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola.

Úspěšní řešitelé školního kola:

Filip Zapletal 5.A

Jan Zatloukal 5.A

Ondřej Milink 5.A

Matyáš Šimek 7.A

Pavel Šesták 8.B

Úspěšní řešitelé okresního kola

Filip Zapletal

Pavel Šesták

Turnaj v řešení SUDOKU

Řešení SUDOKU patří do matematického tématu Číselné a logické řady.

SUDOKU řešili přihlášení žáci 6. – 9. ročníku ve školním kole.

Nejlepší výsledky ve školním kole:

Karolína Zifčáková 7.A

Aneta Matulíková 7.B

Tereza Košinová 7.B

Monika Potočná 8.B

Vendula Pagáčová 9.B

Štěpán Čech 9.A

Na turnaji v Uherském Hradišti soutěžili žáci z celého Zlínského kraje.

V kategorii 6. + 7. ročník získala Karolína Zifčáková 1. místo

V kategorii 8. + 9. ročník získala Monika Potočná 3. místo

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 3.7.2018 10:18 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 1020x

Poznáváme se navzájem

V rámci projektu Poznáváme se navzájem proběhl mezi prvním a devátým ročníkem dne 9. 2. 2019 program Kamarádi. Starší si povídali s mladšími o kamarádství, jak se správný kamarád chová a co se všechno dá s kamarádem zažít. Společně pak k tomuto tématu vytvořili plakát. Více ve fotogalerii.
L. Škutková, M. Pospíšilová, L. Kračinová

Setkání rodičů v MŠ

Dne 23. 1. 2019 proběhla v naší mateřské škole beseda rodičů s odborným logopedem. Toto setkání na téma "Vývojové poruchy řeči v předškolním věku" se uskutečnilo v rámci projektu OP VVV. Paní Mgr. S. Bělohlávková seznámila rodiče formou prezentace s vývojem řeči a poruchami řeči v období od narození do šesti let a možnostech vyšetření sluchu, dále odpovídala rodičům na různé dotazy týkající se konkrétních případů. Také byly rodičům předány odkazy na webové stránky s touto tematikou. Na závěr byly předvedeny didaktické hry a pomůcky, které využíváme k procvičení verbální komunikace v naší mateřské škole. Toto setkání bylo pro rodiče velmi přínosné.

Soutěž "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR"

Dne 21. 11. 2018 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Zúčastnilo se ho 34 žáků 9. ročníku z celkového počtu 35 žáků. Tři nejlepší postoupí do krajského kola soutěže ve Valašském Meziřičí. Budeme jim držet palce. M. Mrázková (foto ve fotogalerii)