Celostátní finále dopravní soutěže mladých cyklistů

Vítězstvím v krajském kole si naše škola zajistila postup do celostátního finále, které proběhlo ve dnech 19. - 21. června v Brně. Na soutěžící čekalo celkem pět disciplín: jízda po dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, test z pravidel silničního provozu, praktické zvládnutí první pomoci, práce s mapou - navržení bezpečné cesty městem a jízda zručnosti. Mimo soutěžní disciplíny byl připraven bohatý doprovodný program, například plavba po Brněnské přehradě s ukázkou záchrany tonoucího a návštěva hradu Veveří. Naše družstvo ve složení Monika Potočná, Kristýna Utinková, Tomáš Svačina a Jaroslav Doležel patřilo mezi nováčky a přijelo hlavně sbírat zkušenosti mezi družstva, která se celostátního finále účastnila už poněkolikáté. Získali jsme 13. místo, ale hlavně jsme si odvezli spoustu zážitků a nových zkušeností. Soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 2.7.2018 20:55 Rubrika: Informace Přečteno: 196x

Poznáváme se navzájem

V rámci projektu Poznáváme se navzájem proběhl mezi prvním a devátým ročníkem dne 9. 2. 2019 program Kamarádi. Starší si povídali s mladšími o kamarádství, jak se správný kamarád chová a co se všechno dá s kamarádem zažít. Společně pak k tomuto tématu vytvořili plakát. Více ve fotogalerii.
L. Škutková, M. Pospíšilová, L. Kračinová

Setkání rodičů v MŠ

Dne 23. 1. 2019 proběhla v naší mateřské škole beseda rodičů s odborným logopedem. Toto setkání na téma "Vývojové poruchy řeči v předškolním věku" se uskutečnilo v rámci projektu OP VVV. Paní Mgr. S. Bělohlávková seznámila rodiče formou prezentace s vývojem řeči a poruchami řeči v období od narození do šesti let a možnostech vyšetření sluchu, dále odpovídala rodičům na různé dotazy týkající se konkrétních případů. Také byly rodičům předány odkazy na webové stránky s touto tematikou. Na závěr byly předvedeny didaktické hry a pomůcky, které využíváme k procvičení verbální komunikace v naší mateřské škole. Toto setkání bylo pro rodiče velmi přínosné.

Soutěž "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR"

Dne 21. 11. 2018 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Zúčastnilo se ho 34 žáků 9. ročníku z celkového počtu 35 žáků. Tři nejlepší postoupí do krajského kola soutěže ve Valašském Meziřičí. Budeme jim držet palce. M. Mrázková (foto ve fotogalerii)