Celostátní finále dopravní soutěže mladých cyklistů

Vítězstvím v krajském kole si naše škola zajistila postup do celostátního finále, které proběhlo ve dnech 19. - 21. června v Brně. Na soutěžící čekalo celkem pět disciplín: jízda po dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, test z pravidel silničního provozu, praktické zvládnutí první pomoci, práce s mapou - navržení bezpečné cesty městem a jízda zručnosti. Mimo soutěžní disciplíny byl připraven bohatý doprovodný program, například plavba po Brněnské přehradě s ukázkou záchrany tonoucího a návštěva hradu Veveří. Naše družstvo ve složení Monika Potočná, Kristýna Utinková, Tomáš Svačina a Jaroslav Doležel patřilo mezi nováčky a přijelo hlavně sbírat zkušenosti mezi družstva, která se celostátního finále účastnila už poněkolikáté. Získali jsme 13. místo, ale hlavně jsme si odvezli spoustu zážitků a nových zkušeností. Soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 2.7.2018 20:55 Rubrika: Informace Přečteno: 93x

VELETRH PRÁCE A VZDĚLÁVÁNÍ

Pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a jejich rodiče bude ve dnech 4. a 5. 10. 2018 připraveno setkání, kde budou mít žáci příležitost získat informace důležité pro rozhodnutí o budoucím zaměstnání nebo rozhodnutí o výběru střední školy. Ve čtvrtek 4. 10. 2018 bude veletrh otevřen od 10:00 do 18:00 hodin, v pátek od 8:00 do 16:00 hodin. Vstupné je zdarma.
Návštěvníci budou mít možnost komunikovat s významnými zaměstnavateli Zlínského kraje, získají přehled o aktuální situaci na pracovním trhu a dozví se aktuální požadavky na studium vystavujících středních škol.
M. Mrázková - VP

Krajské kolo DSMC

1. června proběhlo ve Vsetíně krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Naši školu reprezentovalo družstvo starších žáků ve složení Vojta Zapletal, Adam Bezděk, Monika Potočná a Kristýna Utinková. V těžké konkurenci týmů, které postoupily z okresních kol naše družstvo zvítězilo a zajistilo si tak postup do celorepublikového finále. Děkujeme všem soutěžícím za vynikající reprezentaci školy! P. Fryštacký

Krajské kolo BioOl