Nový školní rok je tu

Pro některé žáky je první školní den dnem plným očekávání a začátkem něčeho nového, pro jiné pouze dnem, kdy musí po prázdninách opět do školy... (pokračování po rozkliknutí)

Ať už byla jejich motivace jakákoli, sešlo se letos 3. září v naší škole celkem 329 žáků, kteří ji budou pravidelně navštěvovat a trávit zde mnoho svého času. Mezi nimi bylo mimo jiné i 35 prvňáčků – nových žáků naší školy. Nejen pro ně byly připraveny zbrusu nové učebny v nově vybudované přístavbě školy, své útočiště zde ale našli i žáci druhého ročníku. Součástí nové přístavby jsou i všechna tři oddělení školní družiny, do kterých se letos z prvního stupně přihlásil plný počet žáků (obsazeno je tedy všech devadesát míst).

Školní rok začal tradičně setkáním žáků se svými třídními učiteli ve svých třídách. Kromě zážitků z prázdnin probrali základní organizační záležitosti pro první dny školního vyučování. Po úvodní třídnické hodině se celá škola kvůli nepříznivému počasí shromáždila v tělocvičně školy, kde paní ředitelka všechny přivítala, představila celý pedagogický i nepedagogický sbor včetně nových tváří, a oficiálně tak zahájila nový školní rok 2018/2019. Poté už se starší žáci odebrali domů a naši noví prvňáčci se společně se svými rodiči vrátili do svých tříd a pokračovali s úvodním seznamováním se s chodem školy.

Na všechny žáčky 1. třídy čekaly nejen první lehké úkoly, ale i jejich nové učebnice, drobné dárečky a také upomínkové předměty, kterých letos opravdu nebylo málo. Tímto bychom rádi poděkovali firmě Z STUDIO, spol. s r. o. (www.zstudio.cz), za upomínkové památníčky v podobě fotoknih, který každý z nich obdržel.

Po nějakém čase už toho na naše nejmenší bylo napoprvé mnoho, a tak se vydali se svými rodiči domů nebo na něco dobrého k zakousnutí třeba do cukrárny.

Závěrem si dovolíme využít této příležitosti a popřát všem žákům, ať se jim v novém školním roce daří, ať mají prima kamarády a spravedlivé učitele, kteří mají hezký vztah ke svým žákům a umí je naučit vše, co je pro jejich život potřeba.

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 4.9.2018 09:53 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 152x

Adaptační pobyt pro 5. ročník

Letošní tzv. adapťák se konal ve dnech 8. - 12. 10. 2018 na Semetíně. O program se nám postarala organizace Alcedo - středisko volného času Vsetín. Pobyt se realizoval v rámci projektu Naše třída - moje parta, který spolufinancuje Zlínský kraj. Nově utvořené třídní koletivy spolu prožily spoustu aktivit, které vedly k vzájemnému poznávání, trénování spolupráce a komunikace.
L. Kračinová, M. Karlíková, M. Kutrová

VELETRH PRÁCE A VZDĚLÁVÁNÍ

Ve Zlíně v Kongresovém centru se ve dnech 4. a 5. 10. 2018 konal Veletrh práce a vzdělávání. Žáci 9. ročníku se ho spolu s třídními učitelkami v rámci kariérového poradenství zúčastnili. Měli možnost se konkrétně doptat vystavovatelů buď na studium na jejich škole, nebo na možnosti uplatnění studia v praxi. Doufáme, že jim tato návštěva aspoň částečně usnadní rozhodování o dalším studiu. Foto ve fotogalerii. Mrázková

Exkurze žáků 9. ročníku