Pošta

Nový školní rok je tu

Pro některé žáky je první školní den dnem plným očekávání a začátkem něčeho nového, pro jiné pouze dnem, kdy musí po prázdninách opět do školy... (pokračování po rozkliknutí)

Ať už byla jejich motivace jakákoli, sešlo se letos 3. září v naší škole celkem 329 žáků, kteří ji budou pravidelně navštěvovat a trávit zde mnoho svého času. Mezi nimi bylo mimo jiné i 35 prvňáčků – nových žáků naší školy. Nejen pro ně byly připraveny zbrusu nové učebny v nově vybudované přístavbě školy, své útočiště zde ale našli i žáci druhého ročníku. Součástí nové přístavby jsou i všechna tři oddělení školní družiny, do kterých se letos z prvního stupně přihlásil plný počet žáků (obsazeno je tedy všech devadesát míst).

Školní rok začal tradičně setkáním žáků se svými třídními učiteli ve svých třídách. Kromě zážitků z prázdnin probrali základní organizační záležitosti pro první dny školního vyučování. Po úvodní třídnické hodině se celá škola kvůli nepříznivému počasí shromáždila v tělocvičně školy, kde paní ředitelka všechny přivítala, představila celý pedagogický i nepedagogický sbor včetně nových tváří, a oficiálně tak zahájila nový školní rok 2018/2019. Poté už se starší žáci odebrali domů a naši noví prvňáčci se společně se svými rodiči vrátili do svých tříd a pokračovali s úvodním seznamováním se s chodem školy.

Na všechny žáčky 1. třídy čekaly nejen první lehké úkoly, ale i jejich nové učebnice, drobné dárečky a také upomínkové předměty, kterých letos opravdu nebylo málo. Tímto bychom rádi poděkovali firmě Z STUDIO, spol. s r. o. (www.zstudio.cz), za upomínkové památníčky v podobě fotoknih, který každý z nich obdržel.

Po nějakém čase už toho na naše nejmenší bylo napoprvé mnoho, a tak se vydali se svými rodiči domů nebo na něco dobrého k zakousnutí třeba do cukrárny.

Závěrem si dovolíme využít této příležitosti a popřát všem žákům, ať se jim v novém školním roce daří, ať mají prima kamarády a spravedlivé učitele, kteří mají hezký vztah ke svým žákům a umí je naučit vše, co je pro jejich život potřeba.

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 4.9.2018 09:53 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 152x

Zprávičky

Adaptační pobyt pro 5. ročník

Letošní tzv. adapťák se konal ve dnech 8. - 12. 10. 2018 na Semetíně. O program se nám postarala organizace Alcedo - středisko volného času Vsetín. Pobyt se realizoval v rámci projektu Naše třída - moje parta, který spolufinancuje Zlínský kraj. Nově utvořené třídní koletivy spolu prožily spoustu aktivit, které vedly k vzájemnému poznávání, trénování spolupráce a komunikace.
L. Kračinová, M. Karlíková, M. Kutrová

VELETRH PRÁCE A VZDĚLÁVÁNÍ

Ve Zlíně v Kongresovém centru se ve dnech 4. a 5. 10. 2018 konal Veletrh práce a vzdělávání. Žáci 9. ročníku se ho spolu s třídními učitelkami v rámci kariérového poradenství zúčastnili. Měli možnost se konkrétně doptat vystavovatelů buď na studium na jejich škole, nebo na možnosti uplatnění studia v praxi. Doufáme, že jim tato návštěva aspoň částečně usnadní rozhodování o dalším studiu. Foto ve fotogalerii. Mrázková

Exkurze žáků 9. ročníku

Dne 3. 10. 2018 se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze v PVE Dlouhé Stráně. Po cestě do Jeseníků se měli možnost seznámit s ruční výrobou papíru ve Velkých Losinách. Tím, že žáci měli možnost nahlédnout přímo do provozu jak elektrárny, tak papírny, se upevnili jejich teoretické znalosti. Na pár fotek se můžete podívat ve fotogalerii. Mrázková

Nejnovější foto

Základní škola a mateřská škola Mysločovice, příspěvková organizace
Mysločovice 150
763 01

tel.: 577 121 063
e-mail: zsmysl@zsmysl.cz