Nabídka rekvalifikačního kurzu Chůva pro děti

Podrobnosti po rozkliknutí...

akta s.r.o. – vzdělávací zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Dolní 165/1, 591 01 Žďár nad Sázavou tel. 566 620 520, e-mail: fakta@fakta.cz, www.fakta.cz

zve všechny zájemce na rekvalifikační kurz

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kód PK dle NSK 69-017-M)

kurz je akreditován MŠMT – číslo akreditace MSMT-25616/2016-1/613

Místo konání: Centrum Nekky II, Valachův Žleb 5371, Jižní Svahy, Zlín

Rozsah výuky: 160 hodin (84 vyučovacích hodin teoretická výuka a 76 hodin praxe)

Termíny teoretické výuky: 15. – 16. 2., 1. – 3. 3., 15. – 17. 3., 29. – 31. 3. 2019 Zkouška je předběžně naplánována na 13. 4. 2019.

Cena kurzu včetně zkoušky z profesní kvalifikace: 11.900,- Kč (Kurz je možné uhradit z prostředků úřadu práce formou zvolené rekvalifikace. Je nutné nejprve podat žádost na příslušném ÚP.)

Vstupní předpoklady: ukončené základní vzdělání dosažení věku 18 let bez záznamu v trestním rejstříku dobrý zdravotní stav bez logopedické vady

Kurz je určen všem, kdo chtějí pečovat o děti, ale nemají potřebné znalosti a dovednosti, nebo pro ty, kteří již pracují jako chůvy, ale nemají požadované osvědčení. Po absolvování kurzu získáte certifikát, na jehož základě můžete žádat o živnostenské oprávnění. Součástí kurzu je také praxe v předškolních zařízeních, kterou Vám zařídíme, a zkouška z profesní kvalifikace, která je již zahrnuta v ceně kurzu!

Absolvent si osvojí zásady bezpečnosti a prevence úrazů, naučí se vyhodnocovat nenadálé situace a bude umět dětem poskytnout první pomoc. Zvládá péči o nemocné dítě v domácím ošetřování, a to při infekčním onemocnění i běžných nemocech. Absolventi kurzu umí vést dítě k základním hygienickým návykům a znají zásady správného životního stylu dle různých věkových kategorií. Získají praktické zkušenosti z oblasti výživy, pohybových aktivit, duševního zdraví i sestavování jídelníčků. Naučí se uplatňovat metody a formy pedagogické práce s ohledem na věk dítěte, budou umět organizovat různé typy her, vybírat správné vzdělávací a výchovné pomůcky a uplatňovat vhodné výchovné a vzdělávací metody. Absolventi se naučí řešit i nepříznivé situace z pedagogicko-psychologického hlediska, budou vědět, jak reagovat na agresivní či hyperaktivní dítě a jakých etických principů se při práci chůvy držet. Účastníci kurzu se budou rovněž orientovat v legislativě související s péčí o děti i pracovněprávními vztahy a získají základní znalosti z oblasti daňové evidence a uzavírání smluv. Taktéž budou ovládat provozní a hygienická pravidla pro práci s dětmi v zařízeních i v domácnostech.

Další informace najdete na www.fakta.cz.

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 20.11.2018 18:05 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 493x

AZ QUIZ

Dne 14. 5. se uskutečnil třetí ročník AZ QUIZU v německém jazyce. Soutěže se účastnily dohromady čtyři školy, každá měla čtyři soutežící. Všechny duely byly velmi napínavé, neboť k vítězství nestačila jen bohatá slovní zásoba, ale také bezchybná taktika. Velkou radost nám udělal Vít Herodes z 9. B, který získal krásné 2. místo.
Libuše Kračinová

Biologická olympiáda

Školního kola biologické olympiády se účastnilo 25 žáků. Dva nejlepší z každé kategorie postoupili do okresního kola ve Zlíně. V kategorii mladších žáků naši školu reprezentovali žáci 7. třídy Vojta Drahotuský a Veronika Kolářová. Oba se této olympiády účastnili poprvé a v těžké konkurenci se neztratili. V kategorii starších žáků nás reprezentovaly žákyně 8.A Karolína Zifčáková, která obsadila v konkurenci 31 soutěžících krásné 12. místo a Anna Hradilová, která vybojovala skvělé místo páté! Děkujeme všem soutěžícím za účast a postupujícím za vzornou reprezentaci školy. Pavel Fryštacký

O hanáckyho kohóta 2019 - Prostějov

V neděli 14. dubna se konalo v Prostějově krajské kolo pěvecké soutěže "O hanáckyho kohóta". Naši školu reprezentoval z osmé třídy Antonín Žůrek. Zazpíval velmi dobře, proto se umístil v nejstarší kategorii ve stříbrném pásmu. Protože Tonda zpíval letos naposledy - bude mu na podzim patnáct let, gratulujeme mu a přejeme, aby u zpívání a muzicírování zůstal i v budoucnu.