Sběr použitého kuchyňského oleje

Po starém papíru, bateriích a drobných elektrospotřebičích budeme nově sbírat i použitý kuchyňský olej. Lze ho využít jako druhotnou surovinu a tím přispět k ochraně životního prostředí. Pro více informací klikněte na nadpis článku.

Použitý kuchyňský olej ucpává odpady, způsobuje problémy v čistírnách odpadních vod a nepatří ani do popelnice. Pokud se rozhodnete udělat další krok k ochraně životního prostředí, můžete sbírat použitý olej do PET láhve a po jejím naplnění ji přinést do školy a uložit ji do označené nádoby na nádvoří školy. Prostředky získané za olej budou použity na nákup vybavení a pomůcek pro žáky prostřednictvím dětského parlamentu. Děkujeme a těšíme se na Váš zájem.

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 22.3.2016 08:00 Rubrika: Informace Přečteno: 1355x

Soutěž "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR"

Dne 6. 2. 2018 proběhlo regionální kolo této soutěže ve Valašském Meziřičí, do kterého postoupila Martina Zbořilová z 9. B třídy. Šlo hlavně o praktické dovednosti v chemické laboratoři. I když do celostátního kola nepostoupila, přesto nás krásně reprezentovala. Přejeme ji hodně úspěchů i v dalším studiu a hlavně u přijímacích zkoušek. M. Mrázková

Setkání rodičů v MŠ

Dne 23. 1. 2018 proběhla v naší mateřské škole beseda rodičů s odborným logopedem. Toto setkání na téma "Vývoj řeči v předškolním věku" se uskutečnilo v rámci projektu OP VVV. Paní Mgr. S. Bělohlávková a její kolegyně Mgr. H. Žůrková seznámily rodiče formou prezentace s vývojem řeči a poruchami řeči v období od narození do šesti let a možnostech vyšetření sluchu. Také byly rodičům předány materiály k individuálnímu rozvoji řeči a sluchu a na závěr byly předvedeny didaktické hry a pomůcky. Toto setkání bylo pro rodiče velmi přínosné.

Olympiáda v anglickém jazyce

V pondělí 29. 1. se na naší škole uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v angličtině, kterého se zúčastnilo 8 žáků osmého a devátého ročníku. Soutěž sestávala z poslechu a ústní části - vyprávění na vylosované téma a popis obrázku. Někdy byl boj dost vyrovnaný, ale nakonec zvítězili tito: první místo vybojoval Matěj Mrhálek z 8.A, druhé místo obsadila Martina Zbořilová z 9.B a třetí místo patří Martině Březíkové z 8.B. Porota sestávající z p. uč. Šupkové a Škutkové udělila ještě zvláštní uznání Evě Svobodové za výkon gramatický. Všem výhercům gratulujeme a Matějovi budeme držet pěsti v okresním kole, kterého se zúčastní v únoru. Pár fotek naleznete ve fotogalerii.
S. Šupková