Pošta

Nová informace k zápisu do 1. třídy

Vážení rodiče, školský obvod základní školy v Mysločovicích byl rozšířen o další obec. Notářský zápis z losování je nyní bezpředmětný a proto byl z webových stránek školy sejmut. Mgr. Pavla Gregorovičová, ředitelka školy.
Autor: Pavla Gregorovičová Vydáno: 16.5.2019 10:59 Rubrika: Informace Přečteno: 264x

Podpora ředitelce Základní školy a mateřské školy Mysločovice Mgr. Pavle Gregorovičové

V souvislosti s peticí zveřejněnou na internetovém portále e-petice.cz vyjadřujeme podporu ředitelce Základní školy a mateřské školy Mysločovice, příspěvkové organizace, která je vyzývána k odstoupení z funkce. My, pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci školy, kteří s ní dennodenně spolupracujeme, vidíme výsledky jejího několikaletého úsilí. Škola pod jejím vedením prošla zásadními změnami (modernizace prostor, zlepšení didaktického a materiálního vybavení učeben). Za dobu jejího působení realizovala škola řadu projektů z různých grantových programů, díky nimž se výuka žáků mohla rozvíjet k lepšímu. Výrazný progres a velmi dobré výsledky vzdělávání konstatovala ve své zprávě i Česká školní inspekce, jež školu navštívila v červnu minulého roku. Pro své zaměstnance se úspěšně snaží zajistit adekvátní finanční ohodnocení. Vnímáme rovněž energii, s níž se každý den vrhá do víru povinností, které jsou s funkcí ředitele školy spojené.

Na další fungující spolupráci s paní ředitelkou Mgr. Pavlou Gregorovičovou se těší zaměstnanci školy (podpisový arch po rozkliknutí článku).
Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 6.5.2019 12:31 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 699x

Dodatečné informace k zápisu do 1.třídy

Vážení rodiče,
při přijímání dětí do 1. ročníku základního vzdělávání se škola musí řídit platnou legislativou. Při existenci školského obvodu to znamená přijmout všechny uchazeče ze spádové oblasti. K 1.1.2019 okolní obce školský obvod z vlastní vůle vypověděly, a tím zbavily své občany práva přednostního přijetí jejich dětí v základní škole v Mysločovicích. Na možná rizika, spojená s tímto rozhodnutím, byli zastupitelé těchto obcí několikrát předem upozorněni.
Ráda Vám osobně podám podrobnější informace, popřípadě mě můžete kontaktovat na telefonním čísle 731508060 nebo na e-mailové adrese gregorovicovap@zsmysl.cz.
Mgr. Pavla Gregorovičová
Autor: Pavla Gregorovičová Vydáno: 6.5.2019 07:27 Rubrika: Informace Přečteno: 320x

Sběr léčivých bylin

Ve dnech 17. - 18. června 2019 mohou žáci přinést tyto nasušené léčivky: Pampeliška (list), sedmikráska (květ), kopřiva (nať z nekvetoucí rostliny do 50 cm), bez černý (květ) a hluchavka bílá (květ). Sušení nesmí probíhat na přímém slunci, je nutné je přinést odděleně a zvážené. Výtěžek ze sběru bude věnován dětskému parlamentu. Děkujeme.
Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 10.4.2019 18:24 Rubrika: Informace Přečteno: 390x

Rozhodnutí o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání

pro školní rok 2019/2020 naleznete v sekci Dokumenty ke stažení - Mateřská škola.
Autor: Pavla Gregorovičová Vydáno: 15.5.2019 13:40 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 205x

Termíny sběrů ve školním roce 2018-2019

Příští sběr papíru: 1. dubna
Další termíny: 27. května, 24. června
Sběr citrusové kůry: 15. - 17. dubna
Sběr bylin: 17. - 18. června
Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 6.9.2018 15:30 Rubrika: Informace Přečteno: 4053x
Výpis: 1 2 3 4

Zprávičky

Vodácký kurz

Naši deváťáci splouvali v termínu 16. - 19. června řeku Vltavu. Během čtyř dní zdolali žáci na trase Vyšší Brod - Boršov přibližně 70 km a 9 jezů. Díky skvělým instruktorům, počasí, panu Hubíkovi a nádherné přírodě se stal tento kurz skvělou tečkou na závěr jejich společné povinné školní docházky.
T. Kačor, M. Mrázková, L. Kračinová

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Je už tradicí, že naše škola pořádá tuto pro žáky nesporně užitečnou soutěž. Školní kolo se skládá ze znalostí pravidel silničního provozu a jízdy zručnosti. V kole oblastním pak přibude i hodnocená jízda po dopravním hřišti a test z první pomoci. V oblastním kole v Otrokovicích za naši školu soutěžili v kategorii mladších žáků Radim Potočný, Jan Vítek, Pavla Kutrová a Emily Smith a obsadili medailové 3. místo. Za starší žáky soutěžili Monika Potočná, Kristýna Utinková, Tonda Žůrek a Jirka Pavlištík. Tito vybojovali krásné 2. místo, kdy první postupové jim uniklo jen o několik málo bodů. Soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Fotky ze soutěže najdete v galerii. Pavel Fryštacký

Školní výlet, 9. ročník

Svůj poslední školní výlet jsme prožili pod stanem v Kurovickém lomu. Ve zdejší přírodní památce se o nás pečlivě staral pan Martin Zelina se svou rodinou, který nám připravil nejen místo pro stanování, ohniště, hygienické zázemí, ale také občerstvení a dovoz/odvoz stanů. Dokonce pro nás zařídil prohlídku Kurovického hradu, kde nám ochotně ukázali celou památku a poskytli nám v horkém dni občerstvení. Všem výše zmíněným děkujeme. Velmi si vážíme času a energie, který nám zdarma věnovali.
Deváťáci, M. Mrázková, L. Kračinová

Nejnovější foto

Základní škola a mateřská škola Mysločovice, příspěvková organizace
Mysločovice 150
763 01

tel.: 577 121 063
e-mail: zsmysl@zsmysl.cz