Výsledky matematických soutěží

Přehled výsledků matematických soutěží v tomto školním roce si můžete prohlédnout v tomto článku (po rozkliknutí).

Matematická olympiáda  5. – 9. ročník

Žáci řeší doma úlohy školního kola. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola.

Úspěšní řešitelé školního kola byli:

Kateřina Matulová 6. A

Aneta Matulíková  7.B

Matematický klokan  2. – 9. ročník

Matematická soutěž, která probíhá v mnoha zemích Evropy i v Austrálii, kde vznikla. Žáci stejné věkové kategorie řeší stejné příklady, kromě několika úloh, které zařazují organizátoři příslušné země. Soutěž probíhá každoročně ve všech zemích ve stejný den  - vybraný pátek v březnu. Má pouze školní kolo.

Soutěžili všichni žáci, kteří byli v den soutěže 16.3. ve škole. Soutěž má pro žáky základních škol kategorie: Cvrček 2. a 3. ročník, Klokánek 4. a 5. ročník, Benjamín 6. a 7.  ročník, Kadet 8. a 9. ročník.

V roce 2018 byli nejúspěšnější tito žáci:

Cvrček:

2. ročník - Jakub Zapletal

3. ročník - Matěj Stoklásek

Klokánek:

4. ročník - Alexandra Kačorová

5. ročník  - Filip Zapletal

Benjamín:

6. ročník - Filip Zavadil

7. ročník - Aneta Matulíková

Kadet:

8. ročník - Monika Potočná, Lucie Koutská

9. ročník   Štěpán Čech

Pythagoriáda 5. – 8. ročník

Žáci řeší zadané úlohy ve škole. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola.

Úspěšní řešitelé školního kola:

Filip Zapletal 5.A

Jan Zatloukal 5.A

Ondřej Milink 5.A

Matyáš Šimek 7.A

Pavel Šesták 8.B

Úspěšní řešitelé okresního kola

Filip Zapletal

Pavel Šesták

Turnaj v řešení SUDOKU

Řešení SUDOKU patří do matematického tématu Číselné a logické řady.

SUDOKU řešili přihlášení žáci 6. – 9. ročníku ve školním kole.

Nejlepší výsledky ve školním kole:

Karolína Zifčáková 7.A

Aneta Matulíková 7.B

Tereza Košinová 7.B

Monika Potočná 8.B

Vendula Pagáčová 9.B

Štěpán Čech 9.A

Na turnaji v Uherském Hradišti soutěžili žáci z celého Zlínského kraje.

V kategorii 6. + 7. ročník získala Karolína Zifčáková 1. místo

V kategorii 8. + 9. ročník získala Monika Potočná 3. místo

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 3.7.2018 10:18 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 1128x

O hanáckyho kohóta 2019 - Prostějov

V neděli 14. dubna se konalo v Prostějově krajské kolo pěvecké soutěže "O hanáckyho kohóta". Naši školu reprezentoval z osmé třídy Antonín Žůrek. Zazpíval velmi dobře, proto se umístil v nejstarší kategorii ve stříbrném pásmu. Protože Tonda zpíval letos naposledy - bude mu na podzim patnáct let, gratulujeme mu a přejeme, aby u zpívání a muzicírování zůstal i v budoucnu.

Exkurze u hasičů Zlín

Dne 2. 4. 2019 navštívil osmý ročník HZS Zlínského kraje. Ochotní hasiči provedli žáky téměř celou stanicí, seznámili je se svou činností během pracovní směny, ukázali množství techniky a radili, jak se chovat v rizikových situacích. Velmi jim děkujeme.
L. Kračinová, J. Stará

Den učitelů

28. březen je Dnem učitelů. My jsme ho z organizačních důvodů slavili o den později v první hodině. Deváťáci zodpovědně vyučovali mladší žáky v jednotlivých třídách. Mezitím pan starosta z Mysločovic a pan starosta z Míškovic navštívili pedagogický sbor. S kytičkou a sladkou pozorností oba popřáli učitelům k jejich svátku a strávili s nimi příjemnou chvilku u kávy.
Velmi děkujeme žákům devátého ročníku a jejich rodičům, kteří se postarali o chutné občerstvení k tomutu významnému dni. Více ve fotogalerii. L. Kračinová, M. Mrázková