Informace pro rodiče žáků 9. tříd

Informační a poradenské středisko Úřadu práce ČR – Krajské pobočky ve Zlíně připravilo pro rodiče žáků 9. tříd základních škol informační schůzky týkající se volby povolání a situace na trhu práce. (Více uvnitř článku.)

Naši deváťáci na Úřad práce ČR – KrP ve Zlíně půjdou v listopadu na skupinové poradenství pod názvem Hledám povolání, které se pro mě hodí. Řada z nich totiž ještě neví, kde budou v dalším studiu pokračovat. Rodiče jsou ti, kteří s nimi určitě budoucí studium a následnou představu o jejich zaměstnání budou doma probírat. Rodiče žáků si mohou vybrat jeden ze dvou termínů schůzek na ÚP ČR – KrP ve Zlíně:

19. 9. 2018 15.30 – 17.30 hodin

24. 9. 2018 15.30 – 17.30 hodin

Pokud budou mít rodiče o některý termín zájem, mohou tuto informací sdělit mailem, případně telefonicky (kontakt uveden níže) co nejdříve. Kapacita Informačního a poradenského střediska je 60 míst.

Mgr. Josef Šrámek
projektový pracovník Oddělení Zprostředkování a poradenství

T: +420 950 175 530

E: josef.sramek@uradprace.cz

Adresa konání:

ÚP ČR – KrP ve Zlíně
Čiperova 5182
760 42 Zlín

S pozdravem a přáním úspěšné volby

Ing. Mariana Mrázková
výchovná poradkyně

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 4.9.2018 16:46 Rubrika: Informace Přečteno: 351x

Poznáváme se navzájem

V rámci projektu Poznáváme se navzájem proběhl mezi prvním a devátým ročníkem dne 9. 2. 2019 program Kamarádi. Starší si povídali s mladšími o kamarádství, jak se správný kamarád chová a co se všechno dá s kamarádem zažít. Společně pak k tomuto tématu vytvořili plakát. Více ve fotogalerii.
L. Škutková, M. Pospíšilová, L. Kračinová

Setkání rodičů v MŠ

Dne 23. 1. 2019 proběhla v naší mateřské škole beseda rodičů s odborným logopedem. Toto setkání na téma "Vývojové poruchy řeči v předškolním věku" se uskutečnilo v rámci projektu OP VVV. Paní Mgr. S. Bělohlávková seznámila rodiče formou prezentace s vývojem řeči a poruchami řeči v období od narození do šesti let a možnostech vyšetření sluchu, dále odpovídala rodičům na různé dotazy týkající se konkrétních případů. Také byly rodičům předány odkazy na webové stránky s touto tematikou. Na závěr byly předvedeny didaktické hry a pomůcky, které využíváme k procvičení verbální komunikace v naší mateřské škole. Toto setkání bylo pro rodiče velmi přínosné.

Soutěž "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR"

Dne 21. 11. 2018 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Zúčastnilo se ho 34 žáků 9. ročníku z celkového počtu 35 žáků. Tři nejlepší postoupí do krajského kola soutěže ve Valašském Meziřičí. Budeme jim držet palce. M. Mrázková (foto ve fotogalerii)