Nabídka rekvalifikačního kurzu Chůva pro děti

Podrobnosti po rozkliknutí...

akta s.r.o. – vzdělávací zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Dolní 165/1, 591 01 Žďár nad Sázavou tel. 566 620 520, e-mail: fakta@fakta.cz, www.fakta.cz

zve všechny zájemce na rekvalifikační kurz

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kód PK dle NSK 69-017-M)

kurz je akreditován MŠMT – číslo akreditace MSMT-25616/2016-1/613

Místo konání: Centrum Nekky II, Valachův Žleb 5371, Jižní Svahy, Zlín

Rozsah výuky: 160 hodin (84 vyučovacích hodin teoretická výuka a 76 hodin praxe)

Termíny teoretické výuky: 15. – 16. 2., 1. – 3. 3., 15. – 17. 3., 29. – 31. 3. 2019 Zkouška je předběžně naplánována na 13. 4. 2019.

Cena kurzu včetně zkoušky z profesní kvalifikace: 11.900,- Kč (Kurz je možné uhradit z prostředků úřadu práce formou zvolené rekvalifikace. Je nutné nejprve podat žádost na příslušném ÚP.)

Vstupní předpoklady: ukončené základní vzdělání dosažení věku 18 let bez záznamu v trestním rejstříku dobrý zdravotní stav bez logopedické vady

Kurz je určen všem, kdo chtějí pečovat o děti, ale nemají potřebné znalosti a dovednosti, nebo pro ty, kteří již pracují jako chůvy, ale nemají požadované osvědčení. Po absolvování kurzu získáte certifikát, na jehož základě můžete žádat o živnostenské oprávnění. Součástí kurzu je také praxe v předškolních zařízeních, kterou Vám zařídíme, a zkouška z profesní kvalifikace, která je již zahrnuta v ceně kurzu!

Absolvent si osvojí zásady bezpečnosti a prevence úrazů, naučí se vyhodnocovat nenadálé situace a bude umět dětem poskytnout první pomoc. Zvládá péči o nemocné dítě v domácím ošetřování, a to při infekčním onemocnění i běžných nemocech. Absolventi kurzu umí vést dítě k základním hygienickým návykům a znají zásady správného životního stylu dle různých věkových kategorií. Získají praktické zkušenosti z oblasti výživy, pohybových aktivit, duševního zdraví i sestavování jídelníčků. Naučí se uplatňovat metody a formy pedagogické práce s ohledem na věk dítěte, budou umět organizovat různé typy her, vybírat správné vzdělávací a výchovné pomůcky a uplatňovat vhodné výchovné a vzdělávací metody. Absolventi se naučí řešit i nepříznivé situace z pedagogicko-psychologického hlediska, budou vědět, jak reagovat na agresivní či hyperaktivní dítě a jakých etických principů se při práci chůvy držet. Účastníci kurzu se budou rovněž orientovat v legislativě související s péčí o děti i pracovněprávními vztahy a získají základní znalosti z oblasti daňové evidence a uzavírání smluv. Taktéž budou ovládat provozní a hygienická pravidla pro práci s dětmi v zařízeních i v domácnostech.

Další informace najdete na www.fakta.cz.

Autor: Pavel Fryštacký Vydáno: 20.11.2018 18:05 Rubrika: Nezařazeno Přečteno: 358x

Poznáváme se navzájem

V rámci projektu Poznáváme se navzájem proběhl mezi prvním a devátým ročníkem dne 9. 2. 2019 program Kamarádi. Starší si povídali s mladšími o kamarádství, jak se správný kamarád chová a co se všechno dá s kamarádem zažít. Společně pak k tomuto tématu vytvořili plakát. Více ve fotogalerii.
L. Škutková, M. Pospíšilová, L. Kračinová

Setkání rodičů v MŠ

Dne 23. 1. 2019 proběhla v naší mateřské škole beseda rodičů s odborným logopedem. Toto setkání na téma "Vývojové poruchy řeči v předškolním věku" se uskutečnilo v rámci projektu OP VVV. Paní Mgr. S. Bělohlávková seznámila rodiče formou prezentace s vývojem řeči a poruchami řeči v období od narození do šesti let a možnostech vyšetření sluchu, dále odpovídala rodičům na různé dotazy týkající se konkrétních případů. Také byly rodičům předány odkazy na webové stránky s touto tematikou. Na závěr byly předvedeny didaktické hry a pomůcky, které využíváme k procvičení verbální komunikace v naší mateřské škole. Toto setkání bylo pro rodiče velmi přínosné.

Soutěž "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR"

Dne 21. 11. 2018 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Zúčastnilo se ho 34 žáků 9. ročníku z celkového počtu 35 žáků. Tři nejlepší postoupí do krajského kola soutěže ve Valašském Meziřičí. Budeme jim držet palce. M. Mrázková (foto ve fotogalerii)