Mateřská škola

Mateřská škola je zasazena do mírně svažitého terénu, kde je vybudované dětské hřiště s průlezkami, pískovištěm, skluzavkou aj. funkčními prvky.

MŠ funguje od 10. října 1979. Od 1.1.2003 se stala součástí ZŠ Mysločovice.

Do naší mateřské školy dojíždí děti z Mysločovic, Hostišové a nejbližšího okolí.

Jsme dvoutřídní mateřská škola, v prvním oddělení (MRÁČCI) jsou děti mladšího předškolního věku a ve druhém oddělení (SLUNÍČKA) děti staršího předškolního věku.

O děti se starají čtyři kvalifikované pedagogické pracovnice a tři provozní zaměstnanci.

O hanáckyho kohóta

V sobotu 14. dubna proběhlo v Prostějově krajské kolo pěvecké soutěže v sólovém zpěvu lidových písní s názvem "O hanáckyho kohóta". Školu reprezentoval Antonín Žůrek ze sedmé třídy. Dařilo se mu velmi dobře, vyzpíval si stříbrné místo - gratulujeme.

Beseda s rodiči v MŠ

Ve středu 11. dubna se v naší MŠ uskutečnila v rámci projektu OP VVV beseda s rodiči budoucích prvňáčků na téma "Školní zralost". Rodiče byli na začátku besedy seznámeni s průběhem zápisu do I. třídy. Dále pokračovala na dané téma svou přednáškou ředitelka ZŠ a MŠ Sazovice paní Mgr. Věra Velísková, která předala rodičům podrobnější informace o školní zralosti podle jednotlivých oblastí vývoje dítěte. Poté následovala diskuse na dané téma a ukázka her, rodičům byly také předány písemné materiály týkající se této problematiky.

Prevence kriminality

Dne 22. 3. navštívila Policie ČR osmý ročník. Beseda se věnovala trestnímu právu a odpovědnosti. Zazněla témata jako řízení automobilu bez řidičského oprávnění nebo pod vlivem návykových látek, návykové látky, zneužívání dětí. Žáci byli tématy velmi zaujati, aktivně se zapojovali do diskuse.
L. Kračinová