Mateřská škola

Mateřská škola je zasazena do mírně svažitého terénu, kde je vybudované dětské hřiště s průlezkami, pískovištěm, skluzavkou aj. funkčními prvky.

MŠ funguje od 10. října 1979. Od 1.1.2003 se stala součástí ZŠ Mysločovice.

Do naší mateřské školy dojíždí děti z Mysločovic, Hostišové a nejbližšího okolí.

Jsme dvoutřídní mateřská škola, v prvním oddělení (MRÁČCI) jsou děti mladšího předškolního věku a ve druhém oddělení (SLUNÍČKA) děti staršího předškolního věku.

O děti se starají čtyři kvalifikované pedagogické pracovnice a tři provozní zaměstnanci.

Poznávací pobyt Rakousko - Německo

Koncem května navštívilo 38 žáků naší školy za podpory MRB Sazovice, spol. s.r.o., pana Václava Kováře a Spolku přátel školy Salzburg a jeho blízké okolí. Během tří dnů jsme poznali Salzburg, Mozartovo rodiště, jednu z mnoha zdejších kouzelných soutěsek - Weißbach, největší ledovou jeskyni na světě - Eisriesenwelt, městečko Zell am See. Speciálním autobusem jsme vyjeli na proslulé Hitlerovo Orlí hnízdo a na závěr jsme se projeli loďkou po Königsee.
Pro všechny byl pobyt nezapomenutelným zážitkem, za který děkujeme výše zmíněným dárcům.
L. Kračinová

Mezinárodní výtvarná soutěž

Naší školu již po několikáté krásně reprezentovala žákyně 8. A třídy Andrea Matulová v mezinárodní výtvarné soutěži zrakově postižených dětí a mládeže Radost tvořit a získala Cenu pro jednotlivce za práce: No, nejsem já fantastické zvíře? a Fantastické zvíře? To je pes! Moc ji gratulujeme a přejeme radost z dalších krásných výtvorů. Mariana Mrázková

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů