Pošta

Archiv zpráviček

Běh míru

V neděli 18. 6. 2017 běželi naším regionem účastníci Běhu míru – Peace run. Jedná se o nejdelší štafetový běh s hořící pochodní. Jeho hlavním posláním je předávání myšlenek lásky a přátelství. Z naší školy se akce zúčastnilo několik žáků. Běžci z různých koutů světa byli přivítáni v Mysločovicích krojovanými dětmi, které jim nabídly tradiční koláčky. Stanoviště bylo vyzdobeno obrázky s mírovou tematikou. Tyto práce našich žáků putují nyní do Říma, kde je slavnostní ukončení celého běhu.
Ve fotogalerii naleznete záznam akce. Renata Mezlová.
Vydáno: 27.6.2017 15:19

Myškoláček 43/X

Známe výherce ze soutěžní otázky Myškoláčku 43/X. Nevěstu na fotografii poznali a správně nové příjmení "Šupková" napsali: Emily Smith 4. B, Pavla Kutrová 3. tř., Magdaléna Brázdilová 4. B, Martin Ludvík 4. B, Michal Fryštacký 9. tř., Michaela Hejníková 7. A, Adéla Patáková 7. A, Daniel Zelina 6.A, Tom Žůrek 1. A. Výherci se těší z bezdrátových reproduktorů, vstupenek na koupaliště v Sazovicích a powerbanky. Děkujeme DELICATE BRS s.r.o. za věnování poukázek na koupaliště.

Výhercům blahopřejeme. Redakce
Vydáno: 23.6.2017 11:31

AZ QUIZ 8. ročník

Dne 22. 6. 2017 vyvrcholil souboj osmého ročníku v německém AZ QUIZU. Po vyrovnaných duelech se na třetí příčce umístila Anna Rožnovská, na druhé Michal Novosad a první místo zaslouženě získala Alena Pospíšilová. Blahopřejeme.
L. Kračinová
Vydáno: 23.6.2017 10:53

Vodácký kurz 9. třídy

Vodácký kurz žáků 9. třídy se uskutečnil ve dnech 13.-16.6.2017 za až příliš krásného počasí. První den jsme se přesunuli vlakem do Vyššího Brodu, kde jsme se utábořili v kempu a hned následovala výuka techniky pádlování na klidné vodě. Z Lipna II pouštěli slabých 6 kubíků, což znamená poměrně náročné pádlování na nepříliš divoké vodě. Druhý den byl nejnáročnější. Čekalo nás celkem 5 jezů a 33 km plavby do Českého Krumlova. Všichni frekventanti si osvojili téměř dokonale techniku jízdy na kánoi, přesto celkem 4 posádky se nevyhnuly převrhnutí do divokých vln Vltavy. Večer jsme si užili prohlídku zámku a města v Českém Krumlově a táboráku. Třetí den jsme si pospali a vyjížděli do Zlaté Koruny až před obědem. Sjeli jsme dalších pět jezů. Cvakli se jen dvě posádky na nejnáročnější šlajsně s velkým válcem. Po výjezdu z města se Vltava uzavřela do nádherného skalnatého údolí bez civilizace a po 18 km jsme navečer dojeli do kempu Zlatá Koruna, kde se nachází cisterciácký klášter. Poslední den nás nečekal žádný jez, ale Vltava byla peřejnatější a 19 km do Boršova jsme ujeli za necelé 3 hodiny. Trochu statistiky na závěr: Celkem 70 ujetých km na vodě za 3 dny, 10 kánoí (10 háčků a 10 zadáků), 10 jezů (celkově jsme dohromady sjeli 100 jezů), 6 cvaknutí, 94 % úspěšnost zvládnutí jezu bez "cvaknutí". Pochvala všem frekventantům kurzu za rychlé osvojení dovednosti ovládání kánoe, odsýpající jízdu a vzorné chování! Roman Horyna
Vydáno: 22.6.2017 16:26

Školní časopis roku

Dne 19. 6. se naše redakce účastnila krajského kola soutěže Školní časopis roku, které se konalo v Brně. (Vyhlašovaly se zde tři kraje.) Dopoledne jsme od pořadatelů dostali záludné úkoly vztahující se k moravské metropoli. V poledne jsme se pak dověděli výsledky soutěže a nevěřili jsme vlastním uším: Myškoláček získal 1. místo ve Zlínském kraji v kategorii II. stupeň, a tím si získal postup do celostátního kola. Díky, že nás čtete a držte nám palce!
Redakce
Vydáno: 20.6.2017 23:10

O zámecký klíč

Letošní "maraton" pěveckých soutěží zakončili naši zpěváčci výborně. Poslední soutěž ve zpěvu lidových písní s názvem "O zámecký klíč" proběhla v neděli 11. června v Přerově. Reprezentovali nás: Eva Svobodová z 8. třídy, Antonín Žůrek z 6. třídy a Jana Matoušková z 5. třídy. Všichni obsadili pěkná místa ve své kategorii - Evička s Janičkou druhá a Toník třetí. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v novém školním roce.
Ilona Doleželová
Vydáno: 12.6.2017 08:27

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

V Malenovicích proběhlo okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěž se skládá ze čtyř disciplín: jízda po dopravním hřišti, test z pravidel silničního provozu, jízdy zručnosti a zdravovědy. Naši školu reprezentovalo družstvo starších žáků ve složení Vojta Zapletal, Monika Potočná, Sára Lattenbergová a Adam Bezděk. V konkurenci osmi týmů, které postoupily z oblastních kol se naše družstvo umístilo na krásném druhém místě. V jednotlivcích pak vybojoval třetí místo Vojta Zapletal. Děkujeme všem soutěžícím za vynikající reprezentaci školy. Fotografie naleznete v galerii. Pavel Fryštacký
Vydáno: 8.6.2017 00:35

Mezinárodní výtvarná soutěž zrakově postižených dětí a mládeže

I letos, tak jako každoročně, byla oceněna žákyně naší školy, 7. A třídy, v mezinárodní výtvarné soutěži zrakově postižených dětí a mládeže Radost tvořit - Andrea Matulová. Získala za kolekci prací na téma „Až mi bude dvacet?“ Hlavní cenu ve své věkové kategorii (12 až 14 let). Gratulujeme! Slavnostním předávání cen se uskutečnilo v pondělí 29. 5. 2017 ve 13,00 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně. Na pár fotografií se můžete podívat ve fotogalerii, M. Mrázková.
Vydáno: 30.5.2017 22:33

Turistický kurz

Ve dnech 24. - 26. května absolvoval 7. ročník turistický kurz. Během tří dnů zvládli žáci Jánošikovy diery, vrchol Osnica (1363 m. n. m.)v Malé Fatře, Demänovskou ledovou jeskyni, prohlídku města Liptovský Mikuláš a Kvačianskou dolinu. Za odměnu si užili termálů v Oravici. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu, neboť i přes nepříznivé počasí podali parádní výkony. Doufáme, že se nám podařilo vzbudit u žáků zájem o pěší turistiku. Více ve fotogalerii.
L. Kračinová, M. Mrázková, M. Budiš, L. Buňková
Vydáno: 30.5.2017 14:11

3.místo v krajské soutěži IZS

V úterý 16.5.2017 se vybraní žáci osmých tříd - Alexandra Zavadilová, Viktorie Viktorinová, Barbora Marholtová, Sára Lattenbergová, Adam Bezděk a Vojtěch Zapletal zúčastnili soutěže Integrovaného záchranného systému v Popovicích u Uherského Hradiště. Soutěžilo se v teoretických a praktických disciplínách jako střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, oblékání plné polní na čas, jízda zručnosti, lanové pekážky atd. Naše družstvo se umístilo na skvělém 3. místě z celkového počtu 20 škol Zlínského kraje. Záznam akce www.youtube.com/watch?v=ER9ovqwF8gQ&... Gratulujeme! Roman Horyna
Vydáno: 23.5.2017 14:56

AZ QUIZ

Dne 15. 5. 2017 se konal na naší škole napínavý souboj 9. ročníků v okrskovém kole AZ QUIZU. Úkolem soutěžících bylo spojit tři strany pyramidy a přitom dokázat, že ovládají německou slovní zásobu na úrovni A1. Za naši školu se nejvíce dařilo Anitě Krajčové. Blahopřejeme jí ke krásnému druhému místu.
L. Kračinová
Vydáno: 18.5.2017 15:03

Soutěž v anglickém hláskování

V úterý 2. 5. 2017 proběhlo školní kolo soutěže v anglickém hláskování. Do tohoto kola postoupilo za 3.-5. ročník vždy šest žáků, kteří bojovali ve své kategorii o co nejlepší umístění. Žáci museli ukázat svou přesnost nejen v hláskování, ale také předvedli své znalosti probrané slovní zásoby. Na závěr soutěžily všechny ročníky dohromady o absolutního vítěze naší školy. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme. Výsledky:
3. TŘÍDA: 3. místo – Pavla Kutrová, 2. místo – Sára Olšinová, 1. místo – Tereza Daňková
4. TŘÍDA: 3. místo – Eliška Dočkalová, 4.B, 2. místo – Filip Zapletal, 4.A, 1. místo – Ondřej Milink, 4.A
5. TŘÍDA: 3. místo – Michaela Kopčilová, 5.B, 2. místo – Tereza Pospíšilová, 5.A, 1. místo – Jakub Hradil, 5.B

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ - Ondřej Milink, 4.A, 2. místo - Tereza Kopečková, 4.A, 3. místo - Gabriela Zbořilová, 5.A

Mgr. Lenka Škutková
Vydáno: 16.5.2017 00:59

Dopravní soutěž mladých cyklistů

V Otrokovicích proběhlo 21. dubna oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Za naši školu soutěžila dvě družstva v kategorii starších žáků. První družstvo ve složení Tomáš Svačina, Lukáš Kopečný, Ivana Štromová a Kristýna Utinková vybojovalo čtvrté místo. I když byli ve starší kategorii nejmladší, nechali za sebou ještě další dva týmy.

Druhé družstvo ve složení Vojta Zapletal, Monika Potočná, Sára Lattenbergová a Adam Bezděk bylo nejlepší ve třech disciplínách ze čtyř a stali se tak celkovými vítězi. Současně byl vyhlášen i nejlepší jednotlivec a tím se stal Vojta Zapletal z naší školy, který jako jediný soutěžící získal nula trestných bodů za všechny disciplíny.

Celkovým vítězstvím si naše škola zajistila postup do okresního kola, které proběhne 9.5. v Malenovicích. Děkujeme všem soutěžícím za vynikající reprezentaci školy. Ve videogalerii naleznete také televizní reportáž ze soutěže. P. Fryštacký
Vydáno: 30.4.2017 00:59

Biologická olympiáda st. žáků

Dne 20. dubna proběhlo na gymnáziu TGM ve Zlíně okresní kolo biologické olympiády pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a stejně staré žáky víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovala Lucie Košinová z 9. třídy a Adam Vybíralík z 8.A třídy. Oba soutěžící dosáhli krásného výsledku, kdy se v silné konkurenci 40 žáků Lucka umístila na 8. a Adam na 12. místě. V kategorii základních škol to pak bylo místo 7. a 9. Oběma soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy. P. Fryštacký
Vydáno: 23.4.2017 15:05

Biologická olympiáda ml. žáků

10.4. proběhlo ve Zlíně okresní kolo biologické olympiády pro žáky 6. a 7. ročníků základních škol a stejně staré žáky víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovala Anna Hradilová ze 6.A třídy a Vít Herodes ze 7.B. Anička vybojovala v silné konkurenci 37 žáků krásné 7. místo. Oběma soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy v této náročné soutěži. P. Fryštacký
Vydáno: 23.4.2017 15:04

Návštěva hasičské zbrojnice v Mysločovicích

V týdnu od 18. do 21. dubna byly všechny děti 1. stupně na návštěvě v hasičské zbrojnici v Mysločovicích. Po celý týden se nám ochotně věnoval především pan Lukáš Dovrtěl. Děti si mohly vyzkoušet hasičskou výzbroj i výstroj, nasazovaly proudnice, prošmejdily hasičské auto.Za skvělou instruktáž panu Dovrtělovi moc děkujeme. M. Karlíková, uč.1. stupně
Vydáno: 21.4.2017 12:14

Myškoláček 42/X

Od dnešního dne známe majitele poukazů na 3D film, o které jsme hráli v soutěži časopisu Myškoláček! Vylosovaní byli: Alžběta Vavrušová 4. A, Tereza Kopečková 4. A, Tereza Miklíková 6. A, Tomáš Dorazin 5. A a Daniel Zelina 6. A. Všem výhercům blahopřejeme!!!
Správná odpověď zněla 351 bodů. V Matematickém klokanovi se na prvních místech umístili: Hana Konečná 58 b.(3. třída), Filip Zavadil 115 b. (5. A),Petr Kadlec 103 b. (6. A) a Lucie Košinová 75 b. (9. třída). Také blahopřejeme!
Redakce
Vydáno: 12.4.2017 14:14

O hanáckyho kohóta - Prostějov

V úterý 11. dubna se konalo v Prostějově krajské kolo soutěže "O hanáckyho kohóta" ve zpěvu hanáckých lidových písní. Do tohoto kola postoupili z naší školy: Antonín Žůrek a Eva Svobodová. Úspěch byl veliký - Evička se umístila na prvním místě v kategorii nejstarších u bude nás reprezentovat za Hanou v moravsko-slezské přehlídce "Zpěváček 2017" - gratulujeme.
Ilona Doleželová
Vydáno: 11.4.2017 19:53

O hanáckyho kohóta 2017

Ve středu 29. března se konala v Kroměříži soutěž ve zpěvu hanáckých lidových písní. Školu reprezentovali: Jana Matoušková z páté třídy, Antonín Žůrek z šesté třídy a Eva Svobodová z osmé třídy. Dětem se dařilo velmi dobře. Toník si vyzpíval krásné první místo ve II. kategorii a Evička třetí místo ve III. kategorii. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole soutěže v Prostějově.
Ilona Doleželová
Vydáno: 29.3.2017 20:26

Pěvecká soutěž Trnečka 2017

V sobotu 25. března se konala ve Zlíně pěvecká soutěž ve zpěvu lidových písní Trnečka 2017. Naši školu reprezentovali: Jana Matoušková z páté třídy a Antonín Žůrek z šesté třídy. Dařilo se jim velmi dobře, Janička se umístila na 3. místě a Toník na 4. místě. Oba postupují do regionálního kola ve Valašských Kloboukách.
Ilona Doleželová
Vydáno: 26.3.2017 22:10
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Zprávičky

Běh míru

V neděli 18. 6. 2017 běželi naším regionem účastníci Běhu míru – Peace run. Jedná se o nejdelší štafetový běh s hořící pochodní. Jeho hlavním posláním je předávání myšlenek lásky a přátelství. Z naší školy se akce zúčastnilo několik žáků. Běžci z různých koutů světa byli přivítáni v Mysločovicích krojovanými dětmi, které jim nabídly tradiční koláčky. Stanoviště bylo vyzdobeno obrázky s mírovou tematikou. Tyto práce našich žáků putují nyní do Říma, kde je slavnostní ukončení celého běhu.
Ve fotogalerii naleznete záznam akce. Renata Mezlová.

Myškoláček 43/X

Známe výherce ze soutěžní otázky Myškoláčku 43/X. Nevěstu na fotografii poznali a správně nové příjmení "Šupková" napsali: Emily Smith 4. B, Pavla Kutrová 3. tř., Magdaléna Brázdilová 4. B, Martin Ludvík 4. B, Michal Fryštacký 9. tř., Michaela Hejníková 7. A, Adéla Patáková 7. A, Daniel Zelina 6.A, Tom Žůrek 1. A. Výherci se těší z bezdrátových reproduktorů, vstupenek na koupaliště v Sazovicích a powerbanky. Děkujeme DELICATE BRS s.r.o. za věnování poukázek na koupaliště.

Výhercům blahopřejeme. Redakce

AZ QUIZ 8. ročník

Dne 22. 6. 2017 vyvrcholil souboj osmého ročníku v německém AZ QUIZU. Po vyrovnaných duelech se na třetí příčce umístila Anna Rožnovská, na druhé Michal Novosad a první místo zaslouženě získala Alena Pospíšilová. Blahopřejeme.
L. Kračinová

Nejnovější foto

Základní škola a mateřská škola Mysločovice, příspěvková organizace
Mysločovice 150
763 01

tel.: 577 121 063
e-mail: zsmysl@zsmysl.cz