Pošta

Archiv zpráviček

Myškoláček

Dne 10. 11. vyrazili zástupci naší redakce do Brna na celostátní kolo soutěže Školní časopis roku, kam jsme se probojovali z krajského kola. V loňském roce jsme skončili na 16. místě v kategorii II. stupeň, letos jsme se posunuli hned na pátou příčku z 28 časopisů. Děkujeme, že nás čtete.
Redakce
Vydáno: 13.11.2017 17:46

Zábavná fyzika v 6.A

Některé učivo fyziky lze krásně vysvětlit na příkladu z praxe. Děti si názorně zkusily, jak probíhá difuze v kapalinách a plynech. Tato zábavná forma výuky nás opět utvrdila, že fyzika je opravdu všude kolem nás. Více ve fotogalerii. A. Bílková
Vydáno: 13.11.2017 10:32

Adaptační pobyt pro 5. ročník

Ve dnech 4. - 6. října prožili páťáci adaptační pobyt na Revice ve Vizovicích. Během tří dnů se vzájemně blíže poznávali, trénovali spolupráci a komunikaci v rámci třídy. Viz fotogalerie.
L. Kračinová, L. Škutková, P. Gavendová
Vydáno: 10.10.2017 13:05

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV)

Naše škola byla od ledna 2017 zařazena do programu MŠMT Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.. Jedná se o personální podporu ZŠ školním asistentem a personální podporu MŠ chůvou. Jedním z výstupů tohoto projektu jsou i odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ. Dne 14. 9. 2017 proběhlo setkání rodičů žáků 1. třídy na téma „Úskalí přechodu dětí z MŠ na ZŠ“ a 5. tříd se zaměřením na téma „Přechod žáka na jinou školu“. Obě setkání lektorovala paní ředitelka ZŠ Sazovice Mgr. Věra Velísková. Další setkání rodičů našich žáků čeká 14. 11.2017 pod vedením Mgr. Karla Opravila. Bude zaměřeno na školní neúspěšnost. M. Mrázková
Vydáno: 6.10.2017 13:23

Turistický kurz 7.AB

Ve dnech 20. - 22. září absolvoval 7. ročník turistický kurz. Během tří dnů zvládli žáci naučnou stezku Rejvíz, rozhlednu Zlatý Chlum, dojít z Malé Morávky na Praděd a odkud přes Barborku sejít Bílou Opavu. Za odměnu si užili návštěvu dřevěného muzea v Jiříkově a prohlídku hradu Sovinec. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu, neboť i přes nepříznivé počasí podali parádní výkony. Doufáme, že se nám podařilo vzbudit u žáků zájem o pěší turistiku. Více ve fotogalerii.
A. Bílková, J. Stará, J. Janečka
Vydáno: 4.10.2017 14:33

Evropský den jazyků

Letošní Evropský den jazyků si společně připomněli osmáci a třeťáci. Proč právě oni? Protože oba ročníky se začínají učit jeden ze světových jazyků: třeťáci angličtinu a osmáci němčinu. Společnými silami vyznačovali na mapě země, ve kterých se těmito jazyky hovoří, vybarvovali vlajky podle barev zadaných v cizím jazyce a přiřazovali, co je pro danou zemi typické. Nakonec sami nacházeli důvody, proč je dobré učit se cizím jazykům. Nejšikovnější pak získali reflexní pásky a náramky s logem tohoto dne.
L. Kračinová, A. Hynčicová, L. Dědičová
Vydáno: 2.10.2017 21:35

Beseda s psychologem v MŠ

Ve čtvrtek 21. 9. se v naší MŠ uskutečnilo setkání rodičů s odborným psychologem paní Mgr. Papajovou. Téma přednášky bylo "Domácí formy trestů v předškolním věku". Toto setkání proběhlo v rámci projektu EU-OPVVV "Úspěch pro všechny". Přednáška rodiče velmi zaujala a odnesli si z ní spoustu užitečných poznatků.
Ilona Doleželová
Vydáno: 1.10.2017 16:46

Kamarádi 1. třída a 8. B

Potřebuješ pomoci, zasmát se s někým nebo si jen tak popovídat? Tak to je nejlepší mít vedle sebe kamaráda. Osmáci a prvňáčci si už nové kamarády našli, vymysleli si svůj pozdrav a zjistili, co mají společného. Více ve fotogalerii.
L. Kračinová a K. Javorská
Vydáno: 21.9.2017 12:42

Běh míru

V neděli 18. 6. 2017 běželi naším regionem účastníci Běhu míru – Peace run. Jedná se o nejdelší štafetový běh s hořící pochodní. Jeho hlavním posláním je předávání myšlenek lásky a přátelství. Z naší školy se akce zúčastnilo několik žáků. Běžci z různých koutů světa byli přivítáni v Mysločovicích krojovanými dětmi, které jim nabídly tradiční koláčky. Stanoviště bylo vyzdobeno obrázky s mírovou tematikou. Tyto práce našich žáků putují nyní do Říma, kde je slavnostní ukončení celého běhu.
Ve fotogalerii naleznete záznam akce. Renata Mezlová.
Vydáno: 27.6.2017 15:19

Myškoláček 43/X

Známe výherce ze soutěžní otázky Myškoláčku 43/X. Nevěstu na fotografii poznali a správně nové příjmení "Šupková" napsali: Emily Smith 4. B, Pavla Kutrová 3. tř., Magdaléna Brázdilová 4. B, Martin Ludvík 4. B, Michal Fryštacký 9. tř., Michaela Hejníková 7. A, Adéla Patáková 7. A, Daniel Zelina 6.A, Tom Žůrek 1. A. Výherci se těší z bezdrátových reproduktorů, vstupenek na koupaliště v Sazovicích a powerbanky. Děkujeme DELICATE BRS s.r.o. za věnování poukázek na koupaliště.

Výhercům blahopřejeme. Redakce
Vydáno: 23.6.2017 11:31

AZ QUIZ 8. ročník

Dne 22. 6. 2017 vyvrcholil souboj osmého ročníku v německém AZ QUIZU. Po vyrovnaných duelech se na třetí příčce umístila Anna Rožnovská, na druhé Michal Novosad a první místo zaslouženě získala Alena Pospíšilová. Blahopřejeme.
L. Kračinová
Vydáno: 23.6.2017 10:53

Vodácký kurz 9. třídy

Vodácký kurz žáků 9. třídy se uskutečnil ve dnech 13.-16.6.2017 za až příliš krásného počasí. První den jsme se přesunuli vlakem do Vyššího Brodu, kde jsme se utábořili v kempu a hned následovala výuka techniky pádlování na klidné vodě. Z Lipna II pouštěli slabých 6 kubíků, což znamená poměrně náročné pádlování na nepříliš divoké vodě. Druhý den byl nejnáročnější. Čekalo nás celkem 5 jezů a 33 km plavby do Českého Krumlova. Všichni frekventanti si osvojili téměř dokonale techniku jízdy na kánoi, přesto celkem 4 posádky se nevyhnuly převrhnutí do divokých vln Vltavy. Večer jsme si užili prohlídku zámku a města v Českém Krumlově a táboráku. Třetí den jsme si pospali a vyjížděli do Zlaté Koruny až před obědem. Sjeli jsme dalších pět jezů. Cvakli se jen dvě posádky na nejnáročnější šlajsně s velkým válcem. Po výjezdu z města se Vltava uzavřela do nádherného skalnatého údolí bez civilizace a po 18 km jsme navečer dojeli do kempu Zlatá Koruna, kde se nachází cisterciácký klášter. Poslední den nás nečekal žádný jez, ale Vltava byla peřejnatější a 19 km do Boršova jsme ujeli za necelé 3 hodiny. Trochu statistiky na závěr: Celkem 70 ujetých km na vodě za 3 dny, 10 kánoí (10 háčků a 10 zadáků), 10 jezů (celkově jsme dohromady sjeli 100 jezů), 6 cvaknutí, 94 % úspěšnost zvládnutí jezu bez "cvaknutí". Pochvala všem frekventantům kurzu za rychlé osvojení dovednosti ovládání kánoe, odsýpající jízdu a vzorné chování! Roman Horyna
Vydáno: 22.6.2017 16:26

Školní časopis roku

Dne 19. 6. se naše redakce účastnila krajského kola soutěže Školní časopis roku, které se konalo v Brně. (Vyhlašovaly se zde tři kraje.) Dopoledne jsme od pořadatelů dostali záludné úkoly vztahující se k moravské metropoli. V poledne jsme se pak dověděli výsledky soutěže a nevěřili jsme vlastním uším: Myškoláček získal 1. místo ve Zlínském kraji v kategorii II. stupeň, a tím si získal postup do celostátního kola. Díky, že nás čtete a držte nám palce!
Redakce
Vydáno: 20.6.2017 23:10

O zámecký klíč

Letošní "maraton" pěveckých soutěží zakončili naši zpěváčci výborně. Poslední soutěž ve zpěvu lidových písní s názvem "O zámecký klíč" proběhla v neděli 11. června v Přerově. Reprezentovali nás: Eva Svobodová z 8. třídy, Antonín Žůrek z 6. třídy a Jana Matoušková z 5. třídy. Všichni obsadili pěkná místa ve své kategorii - Evička s Janičkou druhá a Toník třetí. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v novém školním roce.
Ilona Doleželová
Vydáno: 12.6.2017 08:27

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

V Malenovicích proběhlo okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěž se skládá ze čtyř disciplín: jízda po dopravním hřišti, test z pravidel silničního provozu, jízdy zručnosti a zdravovědy. Naši školu reprezentovalo družstvo starších žáků ve složení Vojta Zapletal, Monika Potočná, Sára Lattenbergová a Adam Bezděk. V konkurenci osmi týmů, které postoupily z oblastních kol se naše družstvo umístilo na krásném druhém místě. V jednotlivcích pak vybojoval třetí místo Vojta Zapletal. Děkujeme všem soutěžícím za vynikající reprezentaci školy. Fotografie naleznete v galerii. Pavel Fryštacký
Vydáno: 8.6.2017 00:35

Mezinárodní výtvarná soutěž zrakově postižených dětí a mládeže

I letos, tak jako každoročně, byla oceněna žákyně naší školy, 7. A třídy, v mezinárodní výtvarné soutěži zrakově postižených dětí a mládeže Radost tvořit - Andrea Matulová. Získala za kolekci prací na téma „Až mi bude dvacet?“ Hlavní cenu ve své věkové kategorii (12 až 14 let). Gratulujeme! Slavnostním předávání cen se uskutečnilo v pondělí 29. 5. 2017 ve 13,00 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně. Na pár fotografií se můžete podívat ve fotogalerii, M. Mrázková.
Vydáno: 30.5.2017 22:33

Turistický kurz

Ve dnech 24. - 26. května absolvoval 7. ročník turistický kurz. Během tří dnů zvládli žáci Jánošikovy diery, vrchol Osnica (1363 m. n. m.)v Malé Fatře, Demänovskou ledovou jeskyni, prohlídku města Liptovský Mikuláš a Kvačianskou dolinu. Za odměnu si užili termálů v Oravici. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu, neboť i přes nepříznivé počasí podali parádní výkony. Doufáme, že se nám podařilo vzbudit u žáků zájem o pěší turistiku. Více ve fotogalerii.
L. Kračinová, M. Mrázková, M. Budiš, L. Buňková
Vydáno: 30.5.2017 14:11

3.místo v krajské soutěži IZS

V úterý 16.5.2017 se vybraní žáci osmých tříd - Alexandra Zavadilová, Viktorie Viktorinová, Barbora Marholtová, Sára Lattenbergová, Adam Bezděk a Vojtěch Zapletal zúčastnili soutěže Integrovaného záchranného systému v Popovicích u Uherského Hradiště. Soutěžilo se v teoretických a praktických disciplínách jako střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, oblékání plné polní na čas, jízda zručnosti, lanové pekážky atd. Naše družstvo se umístilo na skvělém 3. místě z celkového počtu 20 škol Zlínského kraje. Záznam akce www.youtube.com/watch?v=ER9ovqwF8gQ&... Gratulujeme! Roman Horyna
Vydáno: 23.5.2017 14:56

AZ QUIZ

Dne 15. 5. 2017 se konal na naší škole napínavý souboj 9. ročníků v okrskovém kole AZ QUIZU. Úkolem soutěžících bylo spojit tři strany pyramidy a přitom dokázat, že ovládají německou slovní zásobu na úrovni A1. Za naši školu se nejvíce dařilo Anitě Krajčové. Blahopřejeme jí ke krásnému druhému místu.
L. Kračinová
Vydáno: 18.5.2017 15:03

Soutěž v anglickém hláskování

V úterý 2. 5. 2017 proběhlo školní kolo soutěže v anglickém hláskování. Do tohoto kola postoupilo za 3.-5. ročník vždy šest žáků, kteří bojovali ve své kategorii o co nejlepší umístění. Žáci museli ukázat svou přesnost nejen v hláskování, ale také předvedli své znalosti probrané slovní zásoby. Na závěr soutěžily všechny ročníky dohromady o absolutního vítěze naší školy. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme. Výsledky:
3. TŘÍDA: 3. místo – Pavla Kutrová, 2. místo – Sára Olšinová, 1. místo – Tereza Daňková
4. TŘÍDA: 3. místo – Eliška Dočkalová, 4.B, 2. místo – Filip Zapletal, 4.A, 1. místo – Ondřej Milink, 4.A
5. TŘÍDA: 3. místo – Michaela Kopčilová, 5.B, 2. místo – Tereza Pospíšilová, 5.A, 1. místo – Jakub Hradil, 5.B

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ - Ondřej Milink, 4.A, 2. místo - Tereza Kopečková, 4.A, 3. místo - Gabriela Zbořilová, 5.A

Mgr. Lenka Škutková
Vydáno: 16.5.2017 00:59
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Zprávičky

Myškoláček

Dne 10. 11. vyrazili zástupci naší redakce do Brna na celostátní kolo soutěže Školní časopis roku, kam jsme se probojovali z krajského kola. V loňském roce jsme skončili na 16. místě v kategorii II. stupeň, letos jsme se posunuli hned na pátou příčku z 28 časopisů. Děkujeme, že nás čtete.
Redakce

Zábavná fyzika v 6.A

Některé učivo fyziky lze krásně vysvětlit na příkladu z praxe. Děti si názorně zkusily, jak probíhá difuze v kapalinách a plynech. Tato zábavná forma výuky nás opět utvrdila, že fyzika je opravdu všude kolem nás. Více ve fotogalerii. A. Bílková

Adaptační pobyt pro 5. ročník

Ve dnech 4. - 6. října prožili páťáci adaptační pobyt na Revice ve Vizovicích. Během tří dnů se vzájemně blíže poznávali, trénovali spolupráci a komunikaci v rámci třídy. Viz fotogalerie.
L. Kračinová, L. Škutková, P. Gavendová

Nejnovější foto

Základní škola a mateřská škola Mysločovice, příspěvková organizace
Mysločovice 150
763 01

tel.: 577 121 063
e-mail: zsmysl@zsmysl.cz