Pošta

Archiv zpráviček

Návštěva Obecního úřadu

V rámci Výchovy k občanství navštívila 2. prosince 6. B Obecní úřad v Mysločovicích. Pan starosta Pavel Žák nás přivítal ve své pracovně. Nahlédli jsme také do knihovny, obřadního sálu, a také jsme měli možnost spatřit minimuzeum.
O důležitých místech v našich obcích každý rok v rámci projektu Kohezní vztahy získáváme co nejvíc informací, a tak velmi děkujeme za milé přijetí. Ve fotogalerii se můžete podívat na pár fotografií. A. Bílková
Vydáno: 7.12.2016 13:04

Školní časopis roku

Dne 1. 12. 2016 odjela redakce Myškoláčku do Brna na celostátní kolo soutěže Školní časopis roku, kam postoupila z krajského kola. Připravený program byl pro nás velmi přínosný: zhlédli jsme soutěžní časopisy z celé ČR, účastnili jsme se zajímavých workshopů. Celý den vyvrcholil vyhlášením výsledků. Náš časopis se v celé republice umístil na krásném 16. místě v kategorii II. stupeň a navíc získal Cenu poroty. Viz fotogalerie.
Děkujeme, že nás čtete.
Redakce
Vydáno: 5.12.2016 21:54

Elektrování v 6. A třídě

Některé učivo fyziky lze krásně naučit názorně. Třeba předávání elektronů při tření žáky zřejmě hodně bavilo. M. Mrázková (pár fotek ve fotogalerii)
Vydáno: 27.11.2016 21:04

Noc ve škole 6.B - Všichni jsme na jedné lodi

Všichni jsme na jedné lodi, toto téma si pro naši třídu připravila paní učitelka Kračinová při naší noci ve škole. Zábavnou a velmi poučnou formou jsme se naučili, že potřeba spolupracovat je v životě velmi důležitá. Ověřili jsme si, že jsme opravdu dobrá parta! Více ve fotogalerii. A. Bílková
Vydáno: 21.11.2016 09:18

Výchova k občanství 6.B

Hodina Výchovy k občanství byla pro žáky 6.B netradiční. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je stát se na chvíli reportérem televizní stanice. Témata byla volná, pojícím prvkem měla být naše škola. Přípravu jsme pojali svědomitě, žáci doma vytvořili rekvizity - mikrofon, prezentace a dokonce přinesli vlastní videokameru. Všichni jsme si samotnou práci užili, žáci jakoby byli rození reportéři a témata, která dokázali zpracovat se v mnohém blížila realitě. Hodina nás velmi bavila a opravdu se nám to vše moc povedlo. Více můžete nalézt ve fotogalerii. A. Bílková
Vydáno: 19.11.2016 16:51

Noc ve škole

Třída 7. B strávila spolu Noc ve škole. Během celého večera pluli na jedné lodi, ocitli se na opuštěném ostrově, ze kterého se naštěstí dostali na záchrannou loď.
Více ve fotogalerii.
Vydáno: 14.11.2016 15:55

Rodilá mluvčí v němčině

Poslední říjnový den nás v němčině navštívila rodilá mluvčí Lea. Žákům povídala o sobě, své rodině, o školském systému v Německu. Stihla vyprávět i tři pohádky, jejichž názvy museli žáci poznat, s ochotou odpovídala na nejrůznější otázky, které si pro ni deváťáci připravili. Celá třída si zaslouží velkou pochvalu, neboť po roce výuky chápali obsah toho, co Lea povídala.
L. Kračinová
Vydáno: 1.11.2016 09:30

Vyřezávání dýní

Dne 18. 10. 2016 spojili své síly žáci 9. třídy s dětmi s I. a II. oddělení ŠD a pustili se do společného vyřezávání dýní. Jak se jim dařilo, můžete zhlédnout ve fotogalerii.
Vydáno: 20.10.2016 22:30

Adaptační pobyt pro 5. ročník

Ve dnech 10. - 12. 10. 2016 vyjeli páťáci do podzimních Vizovických vrchů, aby se vzájemně lépe poznali a upevnili dobré vztahy ve svých třídních kolektivech. Byly to tři dny plné her, dobrodružství a poznávání. Na památku z celé akce si žáci odvezli domů trička se vzkazy a podpisy svých kamarádů. Více ve fotogalerii.
L. Kračinová, A. Hynčicová, P. Ženčáková
Vydáno: 20.10.2016 15:11

Poznáváme se navzájem

Žáci 3. třídy a 7.B se setkali při společném programu v tělocvičně naší školy. Zajímavé hry naplněné vzájemnou spoluprací si pro ně přichystala paní učitelka L. Kračinová. Žákům se společně strávený čas líbil, prožili zde plno legrace a zároveň blíže poznali nové kamarády. K. Javorská
Vydáno: 19.10.2016 22:49

Exkurze 9. ročník - PVE Dlouhé Stráně

Dne 17. 10. 2016 se žáci 9. ročníku v rámci výuky fyziky zúčastnili exkurze v PVE Dlouhé Stráně. Počasí nám přálo, a proto ještě měli možnost podívat se také na horní nádrž, která je ve výšce 1 350 m. Cestou tam se seznámili s výrobou piva v pivovaru Litovel (učivo 9. roč. chemie - biotechnologie). Všechny získané informace snad využijí ve školních lavicích. M. Mrázková, P. Fryštacký (foto ve fotogalerii)
Vydáno: 18.10.2016 15:31

DNY ŘEMESEL VE ZLÍNĚ

Dny řemesel pořádá ve dnech 29. září - 1. října Kovárna VIVA a Krajská hospodářská komora Zlínského kraje. Program v baťovském areálu je určen zejména pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, jejich rodiče a učitele, kterým představí možnosti a perspektivy studia technických oborů a řemesel na Zlínsku. Atraktivitu technických oborů se veřejnosti rozhodly ukázat kromě společnosti Kovárna VIVA i další firmy GENICZECH-M, KONFORM – PLASTIC, či FlowTech, které žákům základních škol, jejich rodičům i zájemcům z řad veřejnosti představují „naživo“, jak to vypadá v praxi. Více informací o této akci na odkaze http://www.akce.cz/akce/725168/dny-remes... M. Mrázková, VP
Vydáno: 29.9.2016 14:25

Poznáváme se navzájem - postřehy dětí 26.-27.9.

Bylo krásné počasí, super vycházka. Bude se to někdy opakovat? Kačka Foukalová 5.A
Líbilo se mi, jak jsme spolupracovali. Učili jsme mladší spolužáky. Ve skupinkách jsme plnili úkoly. Gabriela Zbořilová 5.A
Líbilo se mi s kamarády ze 2.A. Paní učitelka nás pochválila, že jsme byli hodní. Tereza Pospíšilová 5.A
Líbila se mi výstava, někdo si koupil kaktusy. Barča Mikalová 5.A
Moc se mi líbilo hřiště na Machové. Kateřina Matulová 5.A
Vydáno: 27.9.2016 15:35

Poznáváme se navzájem 2.A a 5.A 26.-27.9.

Dva dny nádherného podzimního počasí a dva dny vzájemného poznávání se a učení prožily děti 2.A spolu s dětmi 5.A třídy. Kromě pěkné výstavy ovoce a zeleniny na Machové si prohlédly bydliště spolužáků. Každý z dětí z Machové nám o sobě a o svém bydlišti něco pověděl. Další den pak mladší i starší děti ve skupinkách vytvářely rukodělné výrobky, popisovaly kamarády, ochutnávaly různé druhy ovoce. Prohlédněte si naši fotogalerii.
M. Karlíková
Vydáno: 27.9.2016 16:54

Poznáváme se navzájem

V pondělí 26. září si žáci 1. AB a 4. AB vyzkoušeli svůj první Den bez aktovek. Vypravili se do Machové, aby si prohlédli výstavu ovoce, zeleniny, bylinek a květin. Hlavním cílem celého dopoledne bylo vzájemné poznávání a seznámení se s novými kamarády. Kromě zhlédnutí výstavy jsme si také společně pohráli na novém dětském hřišti.
Vydáno: 27.9.2016 11:20

Exkurze Praha – 7. A, 7. B

Ve dnech 15. a 16. září se zúčastnili žáci 7. ročníku exkurze do Prahy. Pamětihodností a zajímavých míst je v ní hodně, a proto jsme se snažili vidět co nejvíce. Navštívili jsme Národní muzeum, výstavu voskových figurín. Také jsme si prohlédli zákulisí Národního divadla, z jehož střechy jsme měli možnost vidět „celou Prahu“. Před odjezdem jsme ještě navštívili Národní technické muzeum a plni dojmů z historické Prahy již opět sedíme ve školních lavicích. M. Mrázková, L. Kračinová a L. Buňková /foto ve fotogalerii/.
Vydáno: 20.9.2016 15:14

Vzpomínka nejlepších sběračů na závěr loňského šk. roku

Nový školní rok se nám docela rozbíhá, žáci vzpomínají na prázdninové zážitky a pomalu se ponáří do školních povinností. My učitelé jim přejeme hodně úspěchů a držíme pěsti komě jiného také ve sběratelské činnosti, aby si ti nejlepší mohli užít svou zaslouženou odměnu tak, jako v loni žáci 6. A třídy (foto ve fotogalerii). Třídní učitelka M. Mrázková.
Vydáno: 12.9.2016 21:19

AZ Quiz

Se žáky osmé třídy jsme si zpříjemnili poslední hodiny NJ v tomto školním roce třídním turnajem v AZ Quizu. V horkém počasí měli nejlepší slovní zásobu a taktiku 1. Anna Zanášková 2. Veronika Kučerová 3. Michal Kozel. Blahopřejeme.
Kračinová
Vydáno: 23.6.2016 15:08

Vodácký kurz 9. třída

Ve dnech 12.-15. června 2016 se žáci 9. třídy zúčastnili vodáckého kurzu na řece Vltavě z Vyššího Brodu přes Rožmberk a Český Krumlov až do Zlaté Koruny. Naučili se technickým dovednostem při jízdě na kánoi v pozici zadáka i háčka, sjíždění jezů a neméně zajímavá byla i návštěva historického centra a zámku v Českém Krumlově. Podrobnější zprávu od Kláry Brázdilové a fotky z akce jsou ve Fotogalerii.
Vydáno: 20.6.2016 16:57

ZOO Lešná

V úterý 14. 6. se 7. A vypravila do ZOO. Přivítali nás lachtani, hladili jsme rejnoky, krmili jsme tučňáky a viděli jsme spoustu zajímavých živočichů. Na zpáteční cestě jsme ještě navštívili ve Zlíně 21. budovu a prohlédli si shora celé město Zlín. M. Blahová
Vydáno: 20.6.2016 10:43
Výpis: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Zprávičky

Poznáváme se navzájem

V rámci projektu Poznáváme se navzájem proběhl mezi prvním a devátým ročníkem dne 9. 2. 2019 program Kamarádi. Starší si povídali s mladšími o kamarádství, jak se správný kamarád chová a co se všechno dá s kamarádem zažít. Společně pak k tomuto tématu vytvořili plakát. Více ve fotogalerii.
L. Škutková, M. Pospíšilová, L. Kračinová

Setkání rodičů v MŠ

Dne 23. 1. 2019 proběhla v naší mateřské škole beseda rodičů s odborným logopedem. Toto setkání na téma "Vývojové poruchy řeči v předškolním věku" se uskutečnilo v rámci projektu OP VVV. Paní Mgr. S. Bělohlávková seznámila rodiče formou prezentace s vývojem řeči a poruchami řeči v období od narození do šesti let a možnostech vyšetření sluchu, dále odpovídala rodičům na různé dotazy týkající se konkrétních případů. Také byly rodičům předány odkazy na webové stránky s touto tematikou. Na závěr byly předvedeny didaktické hry a pomůcky, které využíváme k procvičení verbální komunikace v naší mateřské škole. Toto setkání bylo pro rodiče velmi přínosné.
Ilona Doleželová

Soutěž "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR"

Dne 21. 11. 2018 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Zúčastnilo se ho 34 žáků 9. ročníku z celkového počtu 35 žáků. Tři nejlepší postoupí do krajského kola soutěže ve Valašském Meziřičí. Budeme jim držet palce. M. Mrázková (foto ve fotogalerii)

Nejnovější foto

Základní škola a mateřská škola Mysločovice, příspěvková organizace
Mysločovice 150
763 01

tel.: 577 121 063
e-mail: zsmysl@zsmysl.cz