Indiánské malování..

.. za pomoci kávy a čaje.

Třídní „Olympiáda“

Na naší škole se každoročně koná Olympijský den, ovšem tento rok jsme se museli obejít i bez něj. V 1. B se přesto takový jiný „Olympijský den“, nebo spíše odpoledne, konalo. Nejprve jsme si pověděli něco o Olympiádě, děti se naučily přiřadit barvy olympijských kruhů a světadílů, a pak už mohly jít na věc! Soutěžilo se  v nejrůznějších disciplínách, děti porovnaly síly nejen fyzické, ale i paměť nebo logické myšlení.

Disciplínou byl:

• běh na čas
  • skok do dálky
  • hod – do dálky, ale i na přesnost
  • slovní hádanky (, které naleznete ve fotogalerii níže, abyste si je mohli vyzkoušet také)
  • skok přes švihadlo
  • chůze na chůdách přes překážky
  • slovní přesmyčky.

A ještě slíbené slovní hádanky. Věděli byste si s nimi rady?

Foukací příšera

Děti si vyrobily foukací příšeru. Posléze si s ní užili spoustu legrace, foukaly konfety, míčky, které se snažili udržet, co nejdéle v tlamě příšery.

Odpolouváme!

Konec školního roku se neúprosně blíží a my se už moc těšíme na prázdniny. Na cestu prázdninami jsme si vyrobili krásné parníky, s kterými zajisté  bezpečně doplujeme do dalšího školního roku, již do 2. třídy.

Den otců

V neděli 21. června se slaví Den otců. Děti svým tatínkům vyrobily k tomuto dni přáníčko.

Turnaj „O pexesového mistra“

V rámci dalšího turnaje jsme procvičili krátkodobou paměť, a pustili se do všem známe hry PEXESO. Turnaj to byl velice náročný, a výsledky velmi těsné. O čemž svědčí i dvě druhá místa! Jak to všem šlo, se můžete mrknout do fotogalerie.

Výroba ptáčka

Po výrobě vlaštovky a páva, tu máme další opeřence, do jehož výroby jsme se pustili. Ptáček, na jehož výrobu vám stačí pouze kousek papíru.

Výroba páva

Abyste si nemysleli, že stále jen soutěžíme. Zde dávám něco málo z našeho tvoření – vějíř nebo páv – podle toho, co zrovna více potřebujete. Již brzy sem dám na něj nafocený návod, ať si ho můžete vyrobit také.

Stavitelská soutěž „O nejvyšší věž“

Dalším turnajem, který na žáky čekal, byl turnaj o nejvyšší postavenou věž. Žáci měli 50 minut na postavení nejvyšší věže z různých druhů kostek. Všichni bojovali statečně po celou dobu soutěže, i když některým věž nekolikrát spadla, nikdo se brzy nevzdával. Jen se na jejich odhodlání podívejte do fotogalerie.

Turnaj „O nejlepší vlaštovku“

Návod na výrobu vlaštovky jsem vám dávala na stránku již dříve. My jsme se do její stavby pustili i ve škole. Jakmile měl každý vyrobenou svou vlaštovku, uspořádali jsme velký vlaštovkový turnaj. Žáci soutěžili v kategoriích:

• nejdále letící vlaštovka,
  • nejdéle letící vlaštovka,
  • nejpřesněji letící vlaštovka,
  • nejrychlejší vlaštovka,
  • nejkrásnější vlaštovka,
  • BONUS: prolet kruhem.

Všichni jsme si turnaj moc užili, jak se můžete sami přesvědčit ve fotogalerii níž.

Tvoření

Dnes večer se pálí čarodějnice. Proto jsem pro vás připravila návod na výrobu jedné její kamarádky – MYŠKY.  Jakého jiného domácího mazlíčka byste mohli pro čarodějnici vyrobit?

Hra s vlaštovkou

Nejprve si připomeneme, jak se skládá vlaštovka. Můžete se ji pokusit poskládat podle přiloženého obrázku nebo i zpaměti.

Poté si připravíme staré noviny, do kterých vystřihneme různě velké díry. Můžete slepit i několik stránek k sobě. Poté noviny s dírami upevněte pomocí lepící pásky někam do prostoru, můžete využít například zárubní, jako na obrázku níže. A teď už jen trénujte správnou mušku – podaří se vám s vlaštovkou proletět každou dírou?

Pro zpestření si můžete díry obodovat, a hrát například se sourozencem. Kolik se vám podaří získat bodů?

Přikládám hru s ekologickou tématikou – třídění odpadu (obrázky níže).

A jak jinak můžeme planetě Zemi pomoci?

Ukliďte si v okolí

Až příště vyrazíte na procházku, zkuste se rozhlížet kolem sebe. Najdete odpadek vyhoďte ho. Stačí jeden, když to tak udělá každý brzy tu bude čisto. Chcete se zapojit více, vemte si na procházku sáček a posbírejte odpadky, na které narazíte.

Upcyklujte

Že nevíte co to znamená? Prozradím vám, že každý z vás to určitě nejednou dělal. Použili jste na vaše tvoření PET-lahev, plato od vajíček či ruličku od toaletního papíru – to jste právě upcyklovali. Vymyslíte, co by se dalo vyrobit z ruličky od toaletního papíru?

Čtěte knihy

Zde dávám tip na knihy s ekologickou tématikou, které by vás mohli zaujmout.

• 50 nápadů pro děti, jak příspět k záchraně planety (2012) od Kateřiny Janátové a Sophie Javna
  • 23 způsobů, jak se stát ekohrdinou (2016) od Isabelle Thomasové
  • Gréta (2019) od Andrey Gregušové

A zde ještě jeden tip na film – Lorax (2012). Je to film od tvůrců Já, padouch, který se věnuje ekologické tématice, ale i pobaví a dojme. Tak až budete mít čas, počasí nebude přát hře venku a budete mít všechny úkoly hotové, šup na něj 🙂

Vyzkoušíte kolik písmen abecedy najdete v přírodě?

Nejprve si na papír vytvořte tabulku s písmeny abecedy. Využít můžete i předchystanou tabulku níže, kterou stačí jen vytisknout.

Teď už je na čase vyrazit na zahradu nebo do přírody a začít hledat. Po návratu domů roztřiďte vše co jste v přírodě našli podle počátečního písmena a zařaďte správně do tabulky.

Podařilo se vám najít všechny?

Dneska trochu pohybu!

Protože pohybu v posledních týdnech moc nemáme, zkuste si zacvičit podle tak trochu jiné atletické abecedy.

Vážení rodiče a moji milí žáci,

první tři mozkolamy na vás už čekají, pustíte se do nich?

Vaše odpovědi můžete posílat na můj e-mail (popelkovaa@zsmysl.cz) nebo si je vyluštit jen tak pro radost. Správné odpovědi zveřejním v pondělí (6. dubna).