V pondělí 29. dubna jsme se zúčastnili základního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Otrokovicích. Naši školu reprezentovali v mladší kategorii tito žáci: Martin Krpelan (4.A), Leontýna Kovářová (4.A), Ellen Kunertová (4.A), Nikol Riedlová (4.B), Šimon Klouček (4.B), Aneta Růžičková (5.B), Laura Dosoudilová (5.B), Sofie Doleželová (5.B), Petr Kamenec (5.B) a Jakub Škutek (6.B)

V kategorii starších žáků nás reprezentovali žáci: Nikol Jiříčková (6.A), Tereza Patáková (6.A), Jan Kamenec (8.A), Tomáš Žůrek (8.A), Jakub Gerža (8.A), Ema Bartošková (8.B), Nela Pavlíčková (8.B), Laura Žouželková (8.B), Marie Jarošová (8.B)

Soutěže se účastnilo celkem 100 žáků ze 7 různých škol. Naši žáci si vedli naprosto výborně:

V kategorii mladších dívek se na 7. místě umístila Nikol Riedlová, na 4. místě Leontýna Kovářová, bronzovou medaili a 3. místo získala Aneta Růžičková a absolutní vítězkou se stala Laura Dosoudilová.

V kategorii mladších chlapců 5. místo Martin Krpelan, 4. místo Jakub Škutek a stříbrnou medaili a 2. místo získal Petr Kamenec.

U starších žáků byla dominance naší školy ještě větší. Mezi dívkami brala krásné 5. místo Marie Jarošová, 3. místo Nela Pavlíčková, 2. místo Laura Žouželková a absolutní vítězkou se stala Ema Bartošková.

V kategorii starších chlapců jsme měli jen 3 soutěžící a všichni obsadili stupně vítězů: Na 3. místě Jan Kamenec, 2. místo bral Tomáš Žůrek a jako 1. se umístil Jakub Gerža.

Gratuluji a děkuji ale úplně všem soutěžícím, kteří naši školu reprezentovali. Na tuto náročnou soutěž se totiž připravovali ve svém volném čase, po vyučování a mnoho času také věnovali domácí teoretické přípravě. Ještě jednou velký dík a držte nám pěsti v dalším kole soutěže, které proběhne 16. května v Malenovicích.

Fotoreport naleznete v galerii.

Pavel Fryštacký