Milí rodiče, milí žáci,

od tohoto školního roku začala naše škola využívat firemní prostředí Microsoft Office 365, jehož součástí je i nástroj MS Teams. Tento nástroj umožňuje textovou komunikaci, video hovory, datové úložiště pro ukládání souborů a integraci celé řady dalších aplikací. Je tedy využitelný nejen při případné on-line výuce, ale i při běžné prezenční formě výuky (např. sdílení zápisů). Současně naši žáci získávají možnost pracovat v poslední verzi programů MS Word, Excel a Powerpoint.

Přístup jsme zatím zřídili pro žáky 5. – 9. ročníků a postupně je s prostředím seznámíme. Stručné návody uvádíme i zde.

  • Přistupovat do systému mohou žáci jak na stolních počítačích a noteboocích – buď pouze v režimu on-line přes webový prohlížeč, nebo si lze aplikaci MS Teams nainstalovat (výhodnější).
  • Pro přístup z mobilních zařízení (telefon, tablet) lze opět instalovat aplikaci z App Store (iPhone, iPad) nebo Google Play (Android).

Věříme, že nasazení tohoto prostředí zlepší dovednosti našich žáků v oblasti informačních technologií a připraví je tak dobře i pro následné studium na středních školách, kde je tento systém také hojně využíván.

Pavel Fryštacký