Kalendář akcí MŠ

Únor 2021
15 Únor 2021

Masopustní karneval

15. února - Masopustní karneval v MŠ spojený s představením Balonkového klauna. Žádáme rodiče o pomoc při vytváření masek pro děti. Volte vhodný kostým, ve kterém děti mohou sportovat a volně se pohybovat.  

Zobrazit více »
17 Únor 2021

Třídní focení

17. února proběhne třídní focení. Bližší informace jsou ve školce u hlavní nástěnky, kde si rodiče zapíší o jakou variantu mají zájem.

Zobrazit více »
Březen 2021
08 Březen 2021

Jarní prázdniny

8. 3. - 12. 3. 2021 - jarní prázdniny (neplní se povinné předškolní vzdělávání)

Zobrazit více »
16 Březen 2021

Zrušení divadelního představení v MŠ

16. března – divadelní představení „Šmudlinka a kamarádi“  (divadlo „Šikulka“ Vracov). Ze strany divadelní společnosti bylo toto zrušeno.

Zobrazit více »
Duben 2021
01 Duben 2021

Velikonoční prázdniny

1. 4. 2021 - velikonoční prázdniny (neplní se povinné předškolní vzdělávání)

Zobrazit více »
12 Duben 2021

Divadelní představení v MŠ – zrušeno

12. dubna - divadelní představení „Hygiena“ („Divadlo z truhlice“ Zlín) je z organizačních důvodů zrušeno.

Zobrazit více »
Duben 2021
21 Duben 2021

Zápis do 1. třídy ZŠ

21. dubna – zápis do 1. třídy ZŠ (odpoledne v základní škole)

Zobrazit více »
29 Duben 2021

Muzikálové představení v MŠ

29. dubna – muzikálové představení  „Dětským srdíčkům“ (pan Vojkůvka Brno)

Zobrazit více »
Květen 2021
04 Květen 2021

Zápis nových dětí do MŠ

4. – 5. května – zápis nových dětí do MŠ v době od 13 do 16.30 hodin - nutno si v MŠ telefonicky domluvit přesný čas. K zápisu je třeba přinést vyplněnou žádost s potvrzením od dětského lékaře, rodný list dítěte a OP zákonného zástupce. Vše potřebné najdete v sekci Dokumenty MŠ.

Zobrazit více »
09 Květen 2021

Besídka ke Dni matek Hostišová

9. května – besídka dětí 1. a  2. třídy ke Dni matek na Hostišové (kulturní dům)

Zobrazit více »
11 Květen 2021

Besídka ke Dni matek Mysločovice

11. května – besídka 1. a 2. třídy ke Dni matek (hasičská zbrojnice v Mysločovicích)

Zobrazit více »
27 Květen 2021

Školní výlet

27. května – výlet do KOVOZOO v Uherském Hradišti

Zobrazit více »
27 Květen 2021

Schůzka rodičů v ZŠ

27. května - schůzka rodičů  budoucích prvňáčků v ZŠ (odpoledne)

Zobrazit více »
Červen 2021
01 Červen 2021

Den dětí

Úterý 1. června - Oslava Dne dětí (Pohádkový les organizovaný ZŠ apod.)

Zobrazit více »
02 Červen 2021

Dopravní hřiště

2. června - návštěva 2. třídy na dopravním hřišti v Otrokovicích

Zobrazit více »
07 Červen 2021

Projektové dny v MŠ

7. -  9. června - možnost projektových dnů v MŠ (zvířátka - přátelé a pomocníci člověka)

Zobrazit více »
10 Červen 2021

Vodní psi

10. června – ukázka práce vodních záchranářských psů (Uherské Hradiště)

Zobrazit více »
17 Červen 2021

Slavnostní pasování

17. června – Slavnostní pasování prvňáčků (obřadní síň Mysločovice)

Zobrazit více »

Aktuality

Znovuotevření mateřské školy

Dne 8. 4. 2021 nám byly v odpoledních hodinách poskytnuty informace ke znovuotevření mateřské školy. Zákonní zástupci byli ohledně této situace bezprostředně informováni pomocí mailů, ještě téhož dne byla svolána na 17.30 hodin on-line třídní schůzka pro rodiče dětí. Schůzka se konala výhradně pro zákonné zástupce dětí, které plní povinné předškolní vzdělávání – došlo k

První on-line setkání předškoláků s třídními učitelkami

Vážení rodiče, v pondělí 15. března proběhne první on-line setkání předškoláků s třídními učitelkami. Bližší informace máte ve svých mailech. Děkujeme za spolupráci

Informace ke stravování v MŠ

Oznamuje rodičům, že ze závažných organizačních důvodů je přerušeno stravování všech dětí naší mateřské školy po celou dobu vydaných mimořádných opatření. Děkujeme za pochopení.

Informace o pomoci s distanční výukou předškoláků

Vážení rodiče, děti, které splňují předškolní vzdělávání mají možnost pracovat s velice pěknou interaktivní pracovní učebnicí Zápis je tu. Ve svých mailech máte potřebné odkazy.

Informace týkající se ZŠ i MŠ platné od 1. 3. 2021

Vážení rodiče, jistě jste zaznamenali další opatření vlády ze dne 26. 2. 2021 (především Ministerstva zdravotnictví a MŠMT) spojené s výukou žáků na obou stupních základních škol. Dovolte nám, abychom Vám představili model výuky na naší škole na následující tři týdny. Připomínáme, že distanční výuka je dle „Školského zákona“ od tohoto školního roku POVINNÁ a

Masopustní karneval

V pondělí 15. února se konal v naší školce „Masopustní karneval“. Třídy Zajíčků a Veverek si oblékly kostýmy pohádkových bytostí či jiných postaviček a zvířátek. Společně jsme si  zasportovali a plnili různé úkoly, odměnou všem dětem byl Balonkový klaun. Den se vydařil a všechny děti si ho užily, máme tak za sebou další část projektu

Třídní schůzka

Vážení rodiče, zveme vás na on-line třídní schůzku, která se koná v úterý 23. února v 16 hodin. Bližší informace máte ve svých mailech.

Projekt „Se Sokolem do života“

Naše mateřská škola se v letošním školním roce zapojila do projektu „Se Sokolem do života“ aneb „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“. Cílem projektu je zdokonalení hrubé motoriky dětí předškolního věku přirozeným každodenním pohybem jak ve třídách, tak ve volné přírodě. Děti jsou ke sportování motivovány zvířátky – sokolíkem, kobylkou, opičkou, ježkem, veverkou a

Poděkování

Děkujeme panu Dosoudilovi za krásný sponzorský dar ve formě 20 kusů sáňkovacích lopat. Všechny děti z naší školky si tak krásně mohly užít sněhové nadílky.

Poděkování

Děkujeme za sponzorský dar paní Juráškové, která nám ušila do mateřské školy ochranné návleky na boty.

Informace k zájmovým kroužkům

Od příštího týdne t.j. od 18. ledna budou opět fungovat zájmové kroužky.

Prosba o spolupráci – aktualizace

Vážení rodiče, vzhledem k organizačním problémům se zajištěním odpoledního provozu MŠ prosíme, abyste si, pokud máte možnost, vyzvedávali děti z MŠ po obědě ještě ve dnech 11. 1. – 15. 1. 2021. Děkujeme za pochopení.

Informace k zájmovým kroužkům

Oznamujeme rodičům, že z organizačních důvodů v pondělí 11. 1. a v úterý 12. 1. odpadají kroužky – „Angličtina hrou“ a „Hra na zobcovou flétnu“.

Prosba o spolupráci

Vážení rodiče, vzhledem k organizačním problémům se zajištěním odpoledního provozu MŠ prosíme, abyste si, pokud máte možnost, vyzvedávali děti z MŠ hned po obědě. Děkujeme za pochopení.

Informace o kroužcích v MŠ

Oznamujeme rodičům, že v pondělí 4. 1. a v úterý 5. 1. odpadají kroužky – „Angličtina hrou“ a „Hra na zobcovou flétnu“.

Advent v MŠ a vánoční přání

Dobu adventní jsme zahájili pečením obřadního pečiva. Děti vytvářely z těsta hvězdičky, andílky a komety, kterými jsme si společně vyzdobili prostory naší školky. Zavzpomínali jsme na dobu, kdy ještě žila tetina Fanula Šestáková, která technikou „šúlání“ vytvářela podobné tvary z perníkového těsta. Předvánoční atmosféru jsme dále dětem zpříjemnili canisterapií – paní Andrea Šťastná přijela se

Poděkování

Děkujeme těmto maminkám za sponzorské dary – paní Šretrové za didaktické pomůcky a hračky a paní Mikšánkové za Ladův malovaný betlém.

Prázdninový provoz

V pondělí 21. 12. a v úterý 22. 12. máme prázdninový provoz. Prosíme nahlásit nejpozději do pátku 18. 12., zda bude vaše dítě v tyto dny ve školce (v tyto dny se dle MŠMT neplní povinné předškolní vzdělávání a odpadají kroužky). Děkujeme za spolupráci.

Čertí školička

Děti ze tříd Zajíčků a Veverek společně s paními učitelkami pro vás připravily malý předvánoční dárek. Vítejte tedy u nás v „Čertí školičce“ (viz videogalerie). Přejeme krásný a klidný advent.

Mikulášská nadílka

Ve čtvrtek 3. prosince nás navštívil ve školce Mikuláš s andělem. Protože máme hodné děti, čertů nebylo třeba. Děti předvedly krátké pásmo s názvem „Čertí školička“, odvážlivci zazpívali písničku. Všechny děti Mikuláš odměnil sladkou výslužkou (viz fotogalerie).

Denní režim v MŠ

  Po projednání a schválení na pedagogické radě dne 3. 12. 2020 byl na podnět zákonných zástupců změněn Denní režim v naší MŠ. Aktualizovaný Školní řád, ŠVP i Denní režim najdete v sekci Dokumenty MŠ.  

Oznámení

Ředitelství ZŠ a MŠ Mysločovice oznamuje, že v době vánočních prázdnin bude mateřská škola uzavřena od 23. prosince do 3. ledna. Provoz začne v pondělí 4. ledna 2021.  

  • Děkujeme všem rodičům za spolupráci a přejeme krásné letní dny.