Vodácký kurz je nedílnou součástí nabídky volnočasových aktivit pro žáky naší školy. Je určen primárně žákům 9. ročníků a je realizován vždy v termínu posledních dvou týdnů jejich studia na naší škole. Je koncipován jako čtyřdenní. Žáci zpravidla společně se svými třídními učiteli a dalšími 1 – 2 pedagogy splouvají řeku Vltavu. Etapy jsou rozděleny následovně:

po příjezdu zaškolení a etapa Vyšší Brod – Rožmberk nad Vltavou

etapa z Rožmberku do Českého Krumlova

etapa z Českého Krumlova do Zlaté Koruny

závěrečná etapa ze Zlaté Koruny do Boršova nad Vltavou
Vedle pedagogického doprovodu je s námi po celou dobu plavby i dvojice až trojice instruktorů ze společnosti INGETOUR, která nám rovněž zabezpečuje veškeré materiální vybavení pro plavbu a je nám k dispozici i v případě nečekaných situací, které nás mohou na vodě potkat. S jejími službami jsme byli letos velmi spokojeni.

Vodácký kurz se těší velké popularitě mezi žáky. Účast žáků 9. ročníků je i přes dobrovolnost akce téměř 100%. Omlouvají se pouze žáci ze zdravotních důvodů.