V letošním školním roce na nás média ustavičně chrlila informace o tom, že se na střední školy budou na jaře hlásit silné ročníky, a tudíž je velmi pravděpodobné, že mnoho deváťáků u přijímacích zkoušek nebude úspěšných. U rodičů i žáků vzbuzovaly tyto zprávy opodstatněné obavy. Již od září probíhala, stejně jako předchozí roky, na naší škole Příprava k přijímacím zkouškám jak z českého jazyka, tak z matematiky. Intenzivní doučování a psaní testů CERMAT nanečisto se našim absolventům vyplatilo!

Třicet žáků z celkového počtu třiceti sedmi si podalo přihlášku na maturitní obory. Naprostá většina z nich byla přijata na své vysněné školy hned v prvním kole přijímacího řízení. Velká radost panovala ve třídách, když se žáci dovídali výsledky z přijímaček. Dvanáct našich absolventů se umístilo v první desítce, někteří dokonce na obou školách a několik žáků se objevilo i na prvních příčkách výsledkových listin!

Na přehled konkrétních škol, kam se naši absolventi dostali, se můžete podívat zde.

Mariana Mrázková, kariérový poradce