Po stopách Drásala 2021

Ve dnech 7.-10. září 2021 zdolávali na kolech žáci osmého ročníku Hostýnské vrchy. Vystřídali mnoho terénů (asfalt, šotolina, lesní cesta, bláto), projeli známá místa: Holešov, Rusava, Hostýn, Tesák, Troják, rozhledna Maruška, Rajnochovice. Vyvrcholením celého kurzu byl tradiční závod na Kelčský Javorník (865 m. n m.), nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů. S časem 26 minut a 44 sekund vyhrál Antonín Zapletal, čímž zároveň překonal dosavadní školní rekord téměř o celou minutu. V kategorii dívek zvítězila Adéla Rafajová s časem 40 minut a 40 sekund. Vítězům blahopřejeme a všem účastníkům děkujeme za příjemnou atmosféru během celého kurzu. Rovněž děkujeme všem rodičům, kteří cyklokurz jakkoliv podpořili. Rozsáhlou fotogalerii naleznete ZDE, ještě více fotografií bude pro účastníky ke stažení pod odkazem, který jim bude zaslán.

Trasa cyklokurzu (po rozkliknutí se zobrazí mapa): 

Závod na Kelčský Javorník – délka 4,4 km, výstup 355 výškových metrů

Kluci: 1. Antonín Zapletal, 2. Ondřej Sanitrák, 3. David Rafaja

Dívky: 1. Adéla Rafajová, 2. Tereza Brhláčová, 3. Hana Konečná

Pavel Fryštacký, Ladislav Závrbský, Mariana Mrázková, Libuše Kračinová