Letošní cyklistický kurz pro žáky 8. ročníků jsme museli kvůli deštivému počasí v měsíci září přeložit a vyrazili jsme tak netradičně až v měsíci říjnu. V úterý 4. 10. vyjelo od školy 26 osmáků odhodlaných poznat krásná místa v Hostýnských vrších a současně se zdokonalit ve svých jezdeckých schopnostech na kole. Instruktorský tým tvořil p. učitel Fryštacký, Závrbský, Budiš a paní učitelka Stará.

První etapa vedla přes Holešov na Rusavu, odtud prvním dramatickým stoupáním přes Grapy na Hostýn, kde jsme si dali zasloužený oběd. Z Hostýna jsme jeli po hřebeni přes krásná místa jako je Klapinov a Skalný až ke Třem kamenům, odkud už to byl kousek na naši základnu, kterou byla už po šesté Chata pod Tesákem. Celou trasu cyklistického kurzu Po stopách Drásala si můžete prohlédnout ZDE.

Letošní ročník byl poznamenán deštivým zářím, a tak na žáky čekala místy obtížná, velmi rozbahněná trať. O to větší mám radost, že i žáci bez zkušeností s takovýmto terénem si s těmito podmínkami poradili velmi dobře a až na drobné pády, které k cyklistice patří, se celý cyklokurz obešel bez vážnějšího zranění.

Ve čtvrtek byla na programu „královská“ etapa s 4 400 m dlouhým stoupáním na nejvyšší vrchol Hostýnků – Kelčský Javorník (865 m n. m.). Na tomto úseku žákům už od r. 2017 měříme čas a ti, kteří mají chuť, si mohou mezi sebou skutečně zazávodit. Traťový rekord sice nepadl, ale i tak letošní osmáci zajeli velmi hezké časy. Večer proběhlo slavnostní vyhodnocení závodu a ocenění všech účastníků pamětní medailí a drobným dárkem za svůj výkon během kurzu.

Velké poděkování patří rodičům, kteří zajistili dětem dovoz a odvoz batohů na ubytování, i těm, kteří cyklokurz podpořili sponzorsky a materiálně. Děkuji také kolegům instruktorům. A největší díky patří samozřejmě osmákům, kteří si absolvováním cyklokurzu ve většině případů posunuli své hranice a skvěle si poradili i s letošními obtížnými podmínkami na trati.

Prohlédnout si můžete rozsáhlou fotogalerii. Ještě více fotek dostanou účastníci na vyžádání.

Pavel Fryštacký, vedoucí kurzu

Výsledky časovky na Kelčský Javorník 2022

Chlapci:
1. Antonín Andrýsek 0:32:25
2. Kryštof Foukal 0:32:29
3. Jan Moravec 0:37:40

Dívky:
1. Magdaléna Kračinová 0:39:34
2. Karolína Stoklásková 0:52:08
3. Karolína Bartoňová 0:58:24

Traťový rekord:
Antonín Zapletal (2021) 0:26:44
Kristýna Utinková (2018) 0:29:20