Pro žáky 8. ročníku začal školní rok tradičním, již devátým ročníkem cyklistického kurzu. V úterý 12. 9. vyjelo od školy 24 osmáků odhodlaných poznat krásná místa v Hostýnských vrších a současně se zdokonalit ve svých jezdeckých schopnostech na kole.

První etapa vedla přes Holešov na Rusavu, odtud prvním dramatickým stoupáním přes Grapy na Hostýn, kde jsme si dali zasloužený oběd. Z Hostýna jsme jeli po hřebeni přes krásná místa jako je Klapinov a Skalný až ke Třem kamenům, odkud už to byl kousek na naši základnu, kterou byla už po sedmé Chata pod Tesákem. Celou trasu cyklistického kurzu Po stopách Drásala si můžete prohlédnout ZDE.

Celý letošní ročník provázelo krásné počasí a na rozdíl od loňského ročníku zcela suchá trať. Paradoxně prach je někdy zrádnější než bláto. O to více chci pochválit všechny žáky, že si i s obtížnějšími úseky na trati poradili velmi dobře a celý cyklokurz se obešel bez vážnějšího zranění.

Ve čtvrtek byla na programu „královská“ etapa s 4 400 m dlouhým stoupáním na nejvyšší vrchol Hostýnků – Kelčský Javorník (865 m n. m.). Na tomto úseku žákům už od r. 2017 měříme čas a ti, kteří mají chuť, si mohou mezi sebou skutečně zazávodit. Letos byl pokořen dva roky starý traťový rekord v chlapecké kategorii a to rovnou dvěma žáky – Tomášem Žůrkem a Danielem Rafajou. Večer proběhlo slavnostní vyhodnocení závodu a ocenění všech účastníků pamětní medailí a drobnými dárky za svůj výkon během kurzu.

Velké poděkování patří rodičům, kteří zajistili dětem dovoz a odvoz batohů na ubytování, i těm, kteří cyklokurz podpořili sponzorsky a materiálně. Děkuji také kolegům instruktorům. A největší díky patří samozřejmě osmákům, kteří si absolvováním cyklokurzu ve většině případů posunuli své hranice a skvěle si poradili s kopcovitou tratí Hostýnských vrchů.

Prohlédnout si můžete rozsáhlou fotogalerii. Ještě více fotek dostanou účastníci na vyžádání.

Video z napínavého výjezdu na Kelčský Javorník ZDE.

Pavel Fryštacký, vedoucí kurzu

Výsledky časovky na Kelčský Javorník 2023

Chlapci:
1. Tomáš Žůrek 0:26:07 – překonal traťový rekord o 37 sekund
2. Daniel Rafaja 0:26:22 – překonal traťový rekord o 22 sekund
3. Vojtěch Bělíček 0:30:05

Dívky:
1. Marie Fryštacká 0:41:56
2. Nela Pavlíčková 0:46:03
3. Marie Jarošová 0:51:02

Traťový rekord:
Tomáš Žůrek (2023) 0:26:07
Kristýna Utinková (2018) 0:29:20