Ve dnech 29. – 30. 4. jsme s žáky 7. ročníku navštívili Prahu. Jeli jsme v pondělí brzy ráno vlakem a po příjezdu do Prahy jsme se šli hned ubytovat do Hostelu Elf. Poté jsme se přesunuli k Obecnímu domu a k Prašné bráně, odkud v minulosti vedla tzv. „Královská cesta“ – korunovační cesta českých králů. Postupně jsme tak prošli nejvýznamnější místa této trasy (Staroměstské náměstí, Karlova ulice, Klementinum, Karlův most, Malostranské náměstí) a skončili jsme na Pražském hradě. Tam jsme měli komentovanou prohlídku od průvodce, který s námi prošel Starý královský palác a Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Sami jsme se šli ještě podívat do Zlaté uličky a pak už naše kroky směřovaly směrem k Muzeu fantastických iluzí a do Světa medúz. Po návratu na ubytování jsme ještě udělali krátký výšlap na Národní památník na Vítkově, odkud byl krásný výhled na noční Prahu.

Druhý den ráno jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme si pod Jezdeckým pomníkem svatého Václava udělali naši poslední společnou fotku. Zbytek dopoledne jsme strávili v Národním muzeu, kde jsme viděli mnoho předmětů z různých jeho sbírek.

Ve 12 hodin jsme se začali přesouvat na Hlavní vlakové nádraží, doplnili zásoby jídla a pití na cestu a ve 13 hodin  jsme vyrazili směrem k našim domovům.

Program exkurze byl hodně nabitý a děti unavené, ale i tak jsme si to všichni moc užili a budeme na to ještě dlouho vzpomínat.

Mgr. Monika Pavlačíková, vedoucí exkurze