V pondělí 26.9. jsme na naší škole oslavili Evropský den jazyků, jehož cílem je propagovat jazykovou rozmanitost a motivovat k učení se cizím jazykům.

V hodinách anglického jazyka se žáci 4. ročníku věnovali projektům jednotlivých evropských zemí a jejich jazykům. Žáci se tak dozvěděli nejen mnoho faktů, ale i zajímavostí a charakteristik, které jsou pro danou zemi typické. Vyhledávali jednotlivé země na mapě, poznávali vlajky, představili jsme si hlavní města a naučili se, jak v těchto městech pozdravit, zeptat se „ Jak se máš ? “ a poděkovat. Nakonec proběhly prezentace jednotlivých projektů a sdílení svých vlastních cestovatelských zážitků. S potěšením jsme zjistili, že se ve světě a v Evropě neztratíme. Fotografie naleznete ZDE.

Marie Kosáčová