Ve čtvrtek 7. prosince 2023 se žáci 8. ročníku vydali pod vedením pana Kočího na návštěvu k Habsburkům. Jeli autobusem do Vídně, kde shlédli nejvýznamnější památky spojené s tímto panovnickým rodem. Podívali se na zámek Schönbrunn s krásnou Neptunovou fontánou. U zámku se konaly vánoční trhy, kde si téměř všichni koupili něco k snědku. Poté je autobus převezl k palácovému komplexu Hofburg. V jeho okolí žáky čekal čtyřhodinový program. Pan průvodce je seznámil se zajímavostmi spojenými s těmito místy i s vybranými členy rodu Habsburků. Žáci mohli vidět památník Marie Terezie, Heldenplatz, Dóm sv. Štěpána, památník Alžbety Bavorské aj. Na závěr měly děti rozchod na vánočních trzích u radnice. Někteří z nich volnou chvíli využili k bruslení na kluzišti přímo u radnice.

Exkurze se velmi vydařila, děti se dozvěděly zajímavé informace o Habsburcích a na vlastní oči se podívaly do města, kde jednotliví členové rodu pobývali. Foto ZDE.

Monika Pavlačíková