Trochu netradiční hodinu matematiky měli v minulém týdnu žáci na druhém stupni.

Žáci 6. ročníku zábavnou formou zjistili, že  1 dm2 = 100 cm2. Do čtverce o straně 10 cm x 10 cm si barevně vyznačili 100 čtverečků o obsahu 1 cm2 . Potom jsme se společnými silami snažili dokázat, že do 1 m2 se opravdu vejde 100 dm2. Do připraveného rámu o rozměrech 1 m x 1 m žáci vkládali připravené čtverce o velikosti 10 cm x 10 cm. Pracovali s nadšením a zajímal je konečný výsledek. Nakonec zjistili, že se do rámu skutečně vejde 100 čtverečků.

Žáci 8. ročníku si pro změnu v hodině matematiky zahráli deskovou hru, kde odpovídali na otázky týkající se Pythagorovy věty. Cílem bylo získat jako první 12 žetonků. Hráči měli k dispozici 3 hromádky kartiček (otázky, výpočty a náhody). Správnost výpočtů a odpovědí si mohli pak sami zkontrolovat pomocí QR kódů, které byly na jednotlivých kartičkách. Žáky hra bavila, proto jsme ji určitě nehráli naposledy.

Fotky jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

Markéta Havrlantová