Stalo se již tradicí, že zaměstnanci naší školy vyjíždějí koncem léta na kulturně a sportovně poznávací zájezd po Moravě.

Letos jsme vyjeli směr Haná. Naším cílem se stalo nejdříve poutní místo Dub nad Moravou. Zde nás již čekal p. Kornek, který nám velmi barvitě popsal nejen katedrálu a její stavbu, ale také život v jejich farnosti. Tu jsme si posléze prohlédli. Jedná se o velmi krásné místo.

Město Prostějov nás přivítalo nádhernou radnicí s radniční věží, která měří 66 metrů. Prohlédli jsem si náměstí s historickými domy a sochou básníka J. Wolkera, který se dívá z lavičky na svůj rodný dům. Po dobrém obědě jsme se přesunuli do Čech pod Kosířem.

V nevelké vesnici se nacházejí opravdové skvosty. Jeden z nich jsme navštívili. Muzeum kočárů opravdu stojí za to shlédnout. Dále je zde krásná rozhledna na vrcholu kopce Kosíř, zámek s mnoha prohlídkovými okruhy a velkou zahradou, kterou si lze dle uvážení projít s komentářem či samostatně. Pro zájemce o hasičskou techniku je možné navštívit místní muzeum. A pak už byl čas se přesunout na místo ubytování a turnaje v bowlingu. Po lítém dvouhodinovém boji bylo rozhodnuto. Vyhrálo družstvo, které bylo nejlepší.

Další den nás čekalo město Mohelnice s průvodcem a výstupem na kostelní věž, která je opravená a veřejnosti otevřená druhým rokem. Po vyčerpávajícím výkladu o historii města a možné vizi o zachování středověkého rázu jsme bezpečně dorazili s panem Hubíkem v sobotu odpoledne zpět ke škole.

Stejně jako předchozí roky se jednalo o velmi pěknou, zajímavou a poučnou trasu, která se všem účastníkům moc líbila. Již nyní se těšíme na další výjezdní zasedání. Za všechny účastníky děkujeme panu M. Budišovi, který celý program nachystal a zabezpečil.

Několik fotografií naleznete ZDE.