Ve čtvrtek 25. května se konal náš školní výlet. Autobusem jsme se vypravili do chřibských lesů na Ranč Kostelany. Se životem na divokém západě byly děti dobře seznámeny, protože nacvičovaly pro maminky besídku s touto tematikou. Celé jaro byli ze Zajíčků kovbojové a třída Veverek nahlédla do života indiánů. Připravovali jsme pro děti kostýmy, čelenky, děti zvládly spoustu písniček, říkadel, tanečků i hraní na zvonkohru. Takže v prostředí na ranči se pak děti cítily jako doma. V den našeho výletu předpověď počasí nebyla úplně přesná a místo slunečných 20°C, bylo zataženo a chladno. Vůbec nám to ale nevadilo, abychom si výlet užili a stoprocentně plnili všechny disciplíny westernového městečka. Dozvěděli jsme se spoustu dalších informací o životě na dalekém západě, setkali se v týpí s indiánkou, rýžovali zlato se zlatokopem, navštívili trapera a poznávali zvířecí kůže, se šerifem chytali do lasa dobytek a vyzkoušeli si jízdu na koni. Za každý splněný úkol jsme dostali zlaté valounky do koženého měšce, plný měšec jsme pak vyměnili za zlatý nuget, který jsme si přivezli jako trofej do školky (více ve fotogalerii).