Dobu adventní jsme zahájili pečením obřadního pečiva. Děti vytvářely z těsta hvězdičky, andílky a komety, kterými jsme si společně vyzdobili prostory naší školky. Zavzpomínali jsme na dobu, kdy ještě žila tetina Fanula Šestáková, která technikou „šúlání“ vytvářela podobné tvary z perníkového těsta. Předvánoční atmosféru jsme dále dětem zpříjemnili canisterapií – paní Andrea Šťastná přijela se svými dvěma pejsky. Všechny děti byly z šikovných psích feneček nadšené. Konec adventu byl ve jménu nadělování. Děti našly pod stromečkem spoustu nových her, hraček i dětských knih. Třída Veverek si také připravila pro třídu Zajíčků krátký program „Jak jsi krásné, neviňátko“, za zpěvu známé koledy se děti vžily do role Marie, Josefa, anděla, zvířátek ve chlévě a dalších postaviček, které putovaly do Betléma (viz videogalerie).