Ve dnech 25.-27. května jsme se žáky 8. a 9. ročníku poznávali krásy a památky Salzburska a Berchtesgadenska. První den jsme zahájili v Salzburku, rodném městě W. A. Mozarta. Poté jsme si prošli úchvatnou soutěsku Weissbachklamm. Následná procházka k autobusu po alpské louce mezi pasoucími se kravami byla příjemnou tečkou za uplynulým dnem. Druhý den jsme lanovkou vyjeli k největší ledové jeskyni na světě. Nejen jeskyně, ale i samotná procházka k ní byla díky vysoké nadmořské výšce a pěknému počasí ohromující. Poté jsme navštívili  soutěsku Liechtensteinklamm. Den jsme ukončili v Zell am See, známém lyžařském středisku. Třetí den jsme vyrazili do Německa. Speciálním autobusem a „zlatým“ výtahem jsme vyjeli na Kehlsteinhaus neboli Hitlerovo Orlí hnízdo. Ocitli jsme se tak výše než je Sněžka. Počasí nám vyšlo. 360° výhled na Alpy byl přenádherný. Poslední zastávkou našeho zájezdu bylo nedaleké Könnigsee. Po zdejším jezeře s čistou (říká se i pitnou) vodou jsme se svezli na elektrické loďce. Zdejší průvodce nám během vyhlídkové plavby zatroubil na trumpetu. Vzniklé echo mezi Alpami bylo krásným zakončením celého zájezdu.

L. Kračinová, M. Mrázková, R. Gregovská