Jarní měsíce jsou na naší škole už tradičně spjaty s Dopravní soutěží mladých cyklistů (DSMC). Po absolvování školního kola postupují dvě nejlepší dívky a dva nejlepší chlapci ve dvou kategoriích do oblastního kola v Otrokovicích. Tady ke dvěma disciplínám ze školního kola (testy z pravidel silničního provozu a jízda zručnosti) přibývá soutěžícím ještě jízda po dopravním hřišti pod dohledem Policie ČR a disciplína základy první pomoci.

Oblastní kolo

V oblastním kole naši školu reprezentovali v kategorii mladších žáků Laura DosoudilováBarbora Měřilová, Jakub Strnadel a Jakub Velísek. V kategorii starších žáků soutěžili Pavla Kutrová, Laura Vokounová, Tomáš Žůrek a Jakub Gerža. Oběma družstvům se podařilo zvítězit a naši žáci tak postoupili do okresního kola, které se opět konalo v Otrokovicích. V této soutěži byli vyhlášeni i nejlepší jednotlivci z řad dívek i chlapců v každé kategorii (tzn. soutěžící s nejmenším počtem trestných bodů). Dosáhli jsme historického úspěchu, kdy naši žáci obsadili všechny pozice:

Nejlepší mladší dívka/chlapec: Laura Dosoudilová, Jakub Strnadel
Nejlepší starší dívka/chlapec: Pavla Kutrová, Jakub Gerža

Fotografie z oblastního kola ZDE.

Okresní kolo

Ve stejné sestavě obě naše družstva soutěžila i v okresním kole DSMC. Čekala nás zde už větší konkurence v podobě vítězů jednotlivých oblastních kol. Poctivá příprava se i tentokrát vyplatila. Obě naše družstva vybojovala vítězství a zajistila si tak postup do kola krajského, které proběhne 1. června zase v Otrokovicích. V jednotlivcích byli tentokrát vyhlášeni „jen“ tři naši žáci:

Laura Dosoudilová – nejlepší ml. dívka
Pavla Kutrová – nejlepší st. dívka
Jakub Gerža – nejlepší st. chlapec

Fotografie z okresního kola ZDE.

Děkuji soutěžícím za jejich vytrvalost v přípravě na tuto náročnou soutěž, děkuji také rodičům za podporu svých dětí a také děkuji všem rodičům, kteří tuto soutěž podpořili materiálně. Prvního června nám držte pěsti v dalším kole!

Pavel Fryštacký